Якою буде війна на Донбасі після смерті "Мотороли"

Якою буде війна на Донбасі після смерті "Мотороли"


Підірваний у ліфті власного будинку командир бойовиків "Моторола" навряд чи сильно змінить хід війни і поведінку Росії на Донбасі. Але "українська ДРГ" потрошку стає запасним козирем Кремля.

Командира батальйону бойовиків "Спарта" Арсена Павлова з позивним "Моторола" підірвали у ліфті будинку на вулиці Челюскінців у Донецьку. Разом з ним загинув його охоронець. Після цього загибель підтвердили як в МВС та СБУ, так і в Міноборони "ДНР". А ватажок бойовиків Олександр Захарченко зробив гучну заяву про те, що вбивством "Мотороли" Україна оголосила війну "ДНР". 
Відразу після вибуху в Донецьку вступив у дію план "Перехоплення", а так звана влада "ДНР" звинувачує у вбивстві "Мотороли" українську "ДРГ". В "Правому секторі" поспішили заявити, що це не вони. І поки український "Фейсбук" дійсно радіє, а певні волонтери навіть розповідають, що "Моторолу" вбили за те, що його дружина в Абхазії образила місцевих жителів і його прибрала бригада "Абхаза" з дозволу ФСБ, насправді ж варто подивитися, яким чином смерть терориста може вплинути на розвиток подій на Донбасі.
Миру нема і не буде
Якою буде війна на Донбасі після смерті "Мотороли" - фото 1

Перемир'я, яке оголосила Україна і котре підтримали ватажки "Л-ДНР"15-го вересня, а 21-го у Мінську Тристороння група підписала документ про розведення сторін на трьох ділянках (розвели лише на двох), по суті вже не працює. Атака терористів у Водяному, обстріли Зайцевого, Мар'їнки та навіть Станиці Луганської, де мали б розводити сили, зі 122-мм та 152-мм артилерії, 120-мм і 82-мм мінометів, підтверджують, що все стало, як було раніше - влітку. Ніякого миру - лише війна. Кількість обстрілів з моменту оголошення перемир'я перший час не перевищувала 30 разів на добу. Сьогодні ж у штабі повідомляють про 6о та більше. Зростає кількість поранених і загиблих. Смерть "Мотороли" від рук української ДРГ лише надає ватажкам терористів та їхнім кураторам своєрідне виправдання силового сценарію. От тільки він їм нічого не принесе. Взяти Маріуполь терористи не зможуть через значну кількість фортифікаційних споруд, вдалі дії української армії та брак власних сил. Більше того, за особливої нахабності терористи можуть отримати міні-наступ ЗСУ у районі Новоазовська. На Донбасі продовжиться позиційна війна, але терористи таки спробують захопити якісь шматки у сірій зоні. Але це не пов'язано зі смертю ватажка.
Чи була українська ДРГ
Якою буде війна на Донбасі після смерті "Мотороли" - фото 2

Зрозуміло, що правду дізнатися буде дуже важко. Але співставити певні моменти сьогодні можна. Будинок "Мотороли" на перетині вулиць 50 років СРСР і Челюскінців був режимним об'єктом, що охороняється і без охорони командир не ходив. В якості вибухівки використовувався пластид, а бомбу закріпили на тросі ліфта. Відразу після вибуху, як повідомляють російські ЗМІ з посиланням на мешканців, до будинку під'їхали два БТРи. 
Враховуючи рівень безпеки у будинку, українська ДРГ діяла або дуже професійно, або дане вбивство було організоване ватажками "ДНР", а виконавцями стали співробітники ФСБ. Так чи інакше, після останнього замаху на "Моторолу", 24 червня, його охорона за певними даними збільшилася у кількості. Будинок був під постійним наглядом. І швидкість реакції військових терористів, які відразу ж прибули до будинку на БТРах, вражає. 
Алеппо та Україна
Загострення в Україні, штурм Алеппо військами Асада за підтримки російської авіації є планом Росії із посилення власних позицій перед виборами президента США. І якщо Обама зусиллями Керрі намагався домовитися з Росією, і майже зробив це, про припинення вогню у Сирії, яке закінчилося знищенням гумконвою ООН, лише заради того, щоб власну каденцію завершити у якості президента, що припинив кровопролиття, то у Росії інші плани. 
Алеппо є останнім великим містом, яке контролюють повстанці. Вибивши їх звідти, Росія та сирійська армія майже придушать його. І хоч за рік участі Росії у війні в Сирії армії Асада вдалося повернути лише 2% втрачених територій, режим вистояв, а повстанці із втратою Алеппо будуть вимушені хіба приєднатися до ІДІЛ, оскільки власних сил у достатній кількості в них не буде.
Росія ж зможе говорити з новим президентом США із позиції сили. Саме тому Путіну потрібно, щоб Алеппо був взятий до 20-го січня, коли Обама передасть повноваження новому президенту США - Гіларі Клінтон чи Дональду Трампу. Якщо це буде Гіларі, яку вважають яструбом, то саме позиція сили і необхідна для того, щоб відновити якусь співпрацю із США щодо знищення ІДІЛ. Оскільки, зараз Росія потрапила у чергову ізоляцію. І єдиний шанс Путіна на відродження співпраці у боротьбі з ІДІЛ - знищення повстанців у Алеппо і придушення самого повстання.
Україна у даному розрізі хоч і не стоїть на першому місці, але фронт на Донбасі так само є важливим. Посилення позицій бойовиків і перспектива їхнього подальшого просування чи навіть загроза постійними ракетними ударами по великих містах, тому самому Маріуполю, гратиме вагому роль у переговорах. Чи буде це формат "нормандської четвірки", чи щось ще - невідомо. Але так чи інакше діалог відбудеться.
Що буде з Мінськом і "нормандським форматом"
Нічого нового у даному контексті не станеться. Мінськ не працював і не буде працювати. Без реалізації безпекового пакету не запрацює і політичний. На цьому наголосив президент України Петро Порошенко. У Росії та "Л-ДНР" - інша позиція. Зустріч у "нормандському форматі", яка нібито була запланована на 19 жовтня, швидше за все, зривається. Питання продовження секторальних санкцій проти Росії (діють до 31 січня 2017-го) має вирішитися позитивно через Сирію. Але і війна на Донбасі грає проти Росії у даному моменті.
Який козир отримує Росія
Українські диверсанти в Криму, постійні вибухи, підриви "Мотороли", "діти-диверсанти" - ватажки "Л-ДНР" використовують це все у власних цілях для боротьби з конкурентами у війні за сфери впливу, а Росія отримує приводи для запасного сценарію - боротьба з тероризмом в Україні. Так само, як і в Сирії, рано чи пізно Путін може використати авіацію в Україні, наносячи удари по "базах терористів". Як і в Сирії, базами можуть бути навіть звичайні шпиталі чи житлові масиви з мирними громадянами. Головне - знайти привід, навіть формальний. І всі ці диверсанти, вигадані чи ні, можуть стати цим приводом.

Related

Події в Україні 1822711397450576182

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item