Чи проголосує Лещенко за санкції проти ГригоришинаТроє депутатів з "Народного фронту" зареєстрували проект постанови, яка має всі шанси розсварити сесійну залу.

Проект постанови №5247 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних санкцій проти осіб, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України" у понеділок зареєстрували "фронтовики" Микола Княжицький, Андрій Левус і Сергій Висоцький. Автори документу пропонують застосувати персональні санкції щодо 15 фізичних і 12 юридичних осіб. Зокрема, пропонується блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності тощо.  
Серед 15 осіб, які можуть потрапити під санкції, окрім Аркадія Ротенберга, Олега Дерипаски, Костянтина Малофєєва, Сєви Могилевича і їм подібних персонажів щодо яких у депутатів не буде заперечень, опинилися й українці Віктор Нусенкіс, Олександр Клименко, Віктор Медведчук, Дмитро Фірташ, Юрій Іванющенко та росіяни Костянтин Григоришин і Олександр Бабаков, які багато років ведуть в Україні енергетичний бізнес. І встигли за цей час обрости тут групами підтримки. Так, з Григоришиним давно товаришує єврооптиміст Сергій Лещенко. Є свої агенти впливу і в "лужниковських", до яких в пресі зараховують Бабакова. У списку ж 12 компаній, які "фронтовики" пропонують обкласти санкціями, найцікавіші GROUP DF і медіа-холдинг "Вести".   
На плани депутатів лайкою вже відреагував колишній керівник Мінсдоху, а нині лідер проекту "Успішна країна" Клименко. Очевидно, скоро почуємо цілий хор різноманітних "співаків" і "співачок", які звинувачуватимуть Княжицького й інших авторів постанови у бажанні репресувати чесних і порядних фірташів, григоришиних і медведчуків. Також очевидно, що ця постанова прийнята не буде, хоча профільний комітет з питань нацбезпеки й оборони, який очолює "фронтовик" Сергій Пашинський, дасть добро. Дуже схоже на те, що автори проекту постанови й не розраховують на позитивний результат. Їхня мета – вкотре заявити суспільству, що у парламенті лише "НФ" бореться за національну безпеку, але йому люто чинять опір "агенти Кремля" й проросійських олігархів. 
Документ Княжицького, Левуса й Висоцького дійсно схожий на своєрідну провокацію. У санкційні списки навмисно внесли тих осіб, у яких є багато крикливих захисників. Нещодавня історія з іншим документом, який робив жорсткішою процедуру в’їзду до України російських лабухів та посилював вимоги щодо кіно-і-телепродукції російського походження, був провалений саме завдяки цим крикунам. Які під виглядом відстоювання свободи слова банально захищали інтереси власників кількох телеканалів. Ця ж постанова "фронтовиків" однозначно викличе істерики й опозиціонерів, і грантоїдів, і вишиватників. То ж шансів на проходження у неї немає, зате соратники Яценюка нагадають про себе, а також отримають нагоду обізвати своїх опонентів негідниками. 
Чи потрібен подібний законопроект взагалі? В якості різнопланової протидії російській агресії – так. Але все, що стосується санкцій і заборон, має бути якісно прописано, щоб не дати можливості суб’єктам санкційного списку оскаржити рішення держави Україна в судах. У цьому ж випадку до якості документу все ж таки є питання.

Related

Політика 7264668787230298731

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item