Напад русалок почастішали в Азербайджані: причина – погана екологіяУ Каспійському морі стали все частіше свідчити факти появи загадкових істот, що нагадують русалок. 
Дослідник розповідає, звідки вони могли взятися і чому вони не люблять браконьєрів.
Напад русалок почастішали в Азербайджані: причина – погана екологія
Дослідник Аділь Корзабаєв розповів, як азербайджанський учений Самед Алі огли Джафаров в дитинстві зіткнувся з русалкою в Каспійському морі, а також про часті факти появи перед людьми цієї міфічної істоти, в існування якої мало хто повірить.
Існування русалки в Каспійському морі останнім часом викликає все менше і менше сумнівів. Вона нападає на браконьєрів, також її бачили нафтовики, які працюють на шельфі. Навіть Жак-Ів Кусто перед своєю кончиною приїжджав на Каспій, щоб знайти цю загадкову істоту.
Азербайджанський учений Джафаров в 15-річному віці побачив русалку, яка пливла серед риб. Причому косяк слухався її і повертав у той бік, куди вона вказувала рукою.
“Самед Алі огли Джафаров розповів про те, про що інші вчені з Азербайджану і Ірану воліють замовчувати, щоб їх не підняли на сміх. Насправді в Ірані ніхто не сумнівається, що каспійські русалки, яких вони називають рунаншах, дійсно існують. Це не просто елемент фольклору – це справжні спостереження і свідчення людей, яким мусульманська віра не дозволяє брехати. Адже Каспій – це найдавніша водойма на Землі, який з’явився мільярд років тому, на зорі виникнення континентів. Крім того, Каспій – це замкнена екосистема, де еволюція могла розвиватися зовсім по іншому шляху. Тому тут цілком могли з’явитися люди-риби”, – говорить дослідник Аділь Корзабаев.
Вчений Самед Алі огли Джафаров дав докладний опис каспійської русалки на основі свідчень очевидців та власних спостережень. У неї сріблясто-синя шкіра і довге волосся темно-зеленого кольору. А ще у русалки майже людські руки з чотирма пальцями, з’єднаними перетинками, і великі очі. А ось вуха відсутні. На питання, чи є у русалки риб’ячий хвіст, р-н Джафаров відповісти не може. Зате він розповів легенду стародавніх шумерів про полулюдях-полурибах, якими правив цар Оанка. Вийшовши з моря, ці істоти навчили людей листа, будівництву та іншим наукам.
До речі, в одному з музеїв Баку зберігається фотографія русалки, зроблена капітаном риболовецького траулера Гафаром Гасановим. У свій час ця історія стала справжньою сенсацією.
“Останнім часом все більше стала фіксуватися поява русалок, – продовжує Аділь Корзабаев. – Самед Алі огли Джафаров вважає, що причиною тому є погіршення екологічної обстановки на Каспії. Біля берегів Азербайджану та Ірану почали прокидатися грязьові вулкани, коли розпечені гази б’ють з-під землі”.
Між іншим, русалки Каспію ненавидять браконьєрів і частенько на них нападають. Одне часом пішли чутки, що тут з’явилося якесь істота, яка накидається на браконьєрів. З-за цього вони були змушені відмовитися від полювання. У 1998 році на одного підводного мисливця під час занурення напало загадкова істота. Потім йому ампутували ногу.
“Якось мені довелося зіткнутися з каспійської русалкою, – розповідає чоловік, який побажав залишитися невідомим. – Я тоді був безробітним, тому займався браконьєрством. Одного разу вийшов один в море, щоб перевірити мережі. Ближче до вечора мотор мого човна відмовив, і я почав гребти веслами вручну. А коли стемніло, почув гучні удари по днищу човна. Потім з її протилежного боку з’явилася русалка, яка дивилася на мене своїми величезними очима. Вони були чорні і без зіниць. Я впав на коліна і поклявся, що ніколи більше не буду займатися браконьєрством. Я просив русалку пощадити мене, сказав, що у мене є діти. Вона вилізла на човен, і тоді я щосили вдарив її веслом. Русалка стрибнула на мене, і я відключився від сильного удару в щелепу. Отямився вже на березі”.
В Інтернеті можна знайти розповіді азербайджанських вахтовиків, що працюють на каспійських нефтеплатформах. Вони оповідають про незвичайних морських істот з людськими головами. До речі, вихід на повну потужність родовища Кашаган, розташованого в 80 кілометрах від узбережжя, спізнюється на десять років. Інженери пояснюють це технічними неполадками: мовляв, труби не витримують агресивного впливу сірки, яка міститься в нафті. Проте це можна пов’язати з “диверсіями” підводних мешканців Каспію. Мова йде про цілої популяції в десятки тисяч загадкових істот. Причому вона поширена по всьому світу – від Карибського моря до Карелії.
“Найбільше для вивчення каспійських русалок зробив Жак-Ів Кусто, – каже Аділь Корзабаєв. – У 1998 році цей легендарний дослідник на судні “Алсион” майже три місяці борознив Каспій. Він шукав саме русалок. Офіційно експедиція була оголошена невдалою, але один з його помічників розповів, що всі відеоматеріали про Каспії редагував особисто Кусто. Крім того, він взяв зі своєї команди клятву мовчання. Є відомості, що Жаку-Іву Кусто вдалося зафіксувати місцезнаходження підводного міста русалок. Щоб не піддавати ризику його мешканців, він вирішив промовчати про їх існування”.

Related

Цікаво 7148293654393239421

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item