Майно №1. Статки президента Петра Порошенка в картинках

Електронна декларація президента України виявилася однією з найбільш об’ємних серед усіх поданих. Все, що задекларував голова держави – в одній інфографіці
Президент Петро Порошенко подав свою електронну декларацію в останній вечір, 30 жовтня, буквально за кілька годин до кінцевого терміну. Пояснень цьому може бути два: або на Банковій чекали, доки країна побачить чималі статки інших можновладців і відвирує обурення у суспільстві, або її заповнення дійсно забрало багато часу, бо за об’ємом вона чимала.
Цього року Порошенко посів четверте місце у рейтингу найбагатших українців, який щороку складають редакція видання Новое Время та інвестиційна компанія Dragon Capital. Попереду нього лише троє олігархів – Рінат Ахметов, Віктор Пінчук та Ігор Коломойський. Аналітики оцінили його статки майже у мільярд  – $949 млн.
Прибутки і заощадження 
Сам президент задекларував у 2015 році 121.054 грн зарплати, 12.375.404 грн відсотків, отриманих у Міжнародному інвестиційному банку, а також прибутки, отримані при погашенні облігацій внутрішньої державної позики в загальній сумі 49.665.361 грн.
Готівкою президент тримає 800 тис. грн і $60 тис. Також у його декларації зазначено, що $3,85 млн та 1,111 млн грн він позичив третім особам.
Також Порошенко задекларував $26,3 млн, 14,4 тис. євро і 540,5 тис. грн на рахунках у Міжнародному інвестиційному банку.
Нерухомість
За документом президенту належить право власності на житловий будинок (1.331,70 кв. м), три квартири у Києві (134, 82 та 80 кв. м) та одну у Вінниці (68 кв. м). На дружину оформлений дачний будинок (344  кв. м) у Петропавлівському під Києвом. Також у сім’ї Порошенка є нежитлові приміщення в Одесі та у місті Лиман та гараж у столиці.
Порошенко володіє шістьма земельними ділянками у Києві і області (1.000, 6.315 та 5.169 кв. м у столиці та 33.196, 1.200 та 7.511 кв м у Козині), земельна ділянка дружини – 1.900 кв. м у Петропавлівському у Бориспільському районі на Київщині.
Коштовні речі
За законом посадовці і політики мали повідомити у декларації про володіння речами, вартість яких перевищує 100 мінімальних зарплат, тобто 137.800 грн.
Сім’ї президента належить колекція з 65 картин українських та російських майстрів ІХХ-ХХ століття, 15 картин старих майстрів та 4 твори сучасних художників імпресіоністів та сюрреалістів, а також 6 скульптур ХІХ-ХХ століття. Вартість колекції не зазначена. Задекларована лише вартість скульптури Хлопчик рибалка Гуглієльмо Пугі – 209.792 грн. Пошук у google видає, що таку статуетку було продано минулого року на аукціоні Sotheby's за 6.250 фунтів стерлінгів.
Славнозвісних ручних годинників, кількість яких у деклараціях можновладців так вразила суспільство, у подружжя Порошенків шість на двох – Patek Phillip, по два Breguet і Hublot у Петра Олексійовича та Hublot у його дружини Марини.
Подружжя задекларувало чимало дорогих меблів, килими, рояль Schimmel, ювелірні вироби марок Carrera y Carrera, Damiani, Dior, Leo Pizzo, Cartier, жіночі норкові шуби марок Rinoi та Annabella, кожушок з соболя Simonetta Revizza, сумочки Fendi, Dior і Chanel, та шкіряне пальто президента Stefano Ricci
Автівки
У власності Порошенка чотири машини – Mercedes-benz Vito 116 CDI 2010 року вартістю 441.143 грн та Jaguar XF 4/2 Lv8 2008 року вартістю 454.646 грн дружини. На правах оренди Порошенко володіє ще двома автівками – BMW F02/750Li xDrive 2011 року вартістю 587.334 грн (ТОВ Телерадіокомпанія НБМ) та Range Rover SALLMAM 2011 року вартістю 991.920 грн. (ТОВ ІНТЕРСТАРЧ Україна). Має президент також катер – Bayliner 185 BR 2005 року випуску.
Бізнес
Президент задекларува права власності у понад ста компаніях в Україні, Польщі, Іспанії, на Кіпрі, в Угорщині, Литві і КНР, на Британських Віргінських островах, у Нідерландах та Російські Федерації, зокрема Ліпецьку кондитерську фабрику Рошен (РФ) та РошенТранс (РФ).
Одразу після публікації електронної декларації Петро Порошенко написав на facebook пост про те, що усе майно було набуто ним до того, як він став президентом. «Все коштовне рухоме і нерухоме майно: житло, земельні ділянки, авто, картини, жіночі прикраси – було куплено (не в оренді) до президентства. Більше того, здебільшого майно було набуто в той час, коли я не був на державній службі, - написав він. - Щодо компаній, усі вони створені в той час, коли я займався бізнесом. У 2014 була створена лише одна нова компанія, якою я володію напряму, – для продажу Roshen»
Крім того, Порошенко підкреслив, що принципово зберігає кошти у банках. Мова йде про $27 млн. З кожного цента цих грошей сплачені податки до бюджету, запевнив він.
Декларацію президента будуть перевіряти антикорупційні органи – це передбачає закон і про це заявив генпрокурор Юрій Луценко. Нагадаємо, стосовно самого Луценка Національне Антикорупційне бюро проводить перевірку щодо оприлюдненої нещодавно інформації про можливе опосередковане володіння родиною генпрокурора 10 приміщеннями у столиці і Криму.

Related

Політика 2900489732654269026

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item