У Польщі можуть узаконити демонтаж українських пам'яток

Знищений пам'ятник українцям у селі Верхрата

Під заборону можуть потрапити навіть пам'ятники Тарасу Шевченку.

У Польщі "український націоналізм" можуть прирівняти до комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а значну частину українських пам'яток - віднести до символів тоталітаризму і демонтувати. Про це пише Укрінформ.

Це передбачається змінами до закону Про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах вулиць, будинків і об'єктів громадського користування, який вже викликав протести представників національних меншин Польщі.

"Іншим (окрім комуністичного - ред.) тоталітарним устроєм вважається, зокрема, фашизм, німецький нацизм, український та литовський націоналізм, прусський, російський і німецький мілітаризм... Особи, організації або події, які символізують комунізм або інший тоталітарний устрій, не можуть вшановувати або пропагуватися пам'ятниками", - йдеться в пропозиціях до закону.

Крім того, проектом передбачається зобов'язати місцеві органи влади до демонтажу такого роду пам'яток.

У Сеймі Польщі на засіданні комісії з питань національних і етнічних меншин деякі польські політики і представники національних меншин висловили стурбованість проектом цих змін, зазначивши, що це викличе напругу в стосунках польської держави з нацменшинами країни, а також і сусідніми країнами.

"Це дуже серйозна проблема, яка може привести до війни з пам'ятниками", - заявив депутат Сейму, представник німецької меншини в парламенті Ришард Галла.

За його словами, це особливо вдарить по німецькій, українській, литовській, білоруській і словацькій меншинах і, відповідно, може негативно вплинути на відносини з цими країнами.

Related

Гаряча новина 4828428497837588695

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item