Чи буде долар по 64 гривніУ 2017 році вартість долара до 64 гривень не зросте, оскільки за такого курсу буде надлишок валюти. А це – 16,8 мільярдів доларів профіциту.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуку написав виконавчий директор Центру соціально економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук.
"Чи може гривня бути UAH 64.57/USD? Запитали в коментарях. Дали посилання на якусь публікацію в стилі Данилишина. Відповідаю – колись напевно так і буде, але зараз ще ні Минулого року експорту було $45.6 млрд, Цього року буде десь $47.2 млрд. Енергетичний імпорт був $7.7 млрд, Наступного року він буде $8.0 млрд. Це ті фактори які відносно слабо реагують на обмінний курс", - пояснює.
Каже, валютна виручка здебільшого фактор зовнішнього попиту і якщо відбувається девальвація, то вона швидше збільшиться, Тому цифра експорту або така, або навіть більша. А платежі з енергетичного імпорту - у валюті і від обмінного курсу не залежать.
"Українці на неенергетичний імпорт витратили 1,1 трлн. грн. у 2016 році, що становить 43.5 млрд. доларів. Наступного року спроможність купувати неенергетичний імпорту припустимо зросте на 30 % і складе 1,45 трлн грн. Якщо припустити, що курс буде UAH 64.57/USD, тоді вартість цього імпорту 22,4 млрд. доларів. І тоді у нас шалений надлишок валюти – 16,8 млрд. доларів профіциту. Такий сценарій нереалістичний, бо як тільки з'явиться надлишок валюти, тим більше такого масштабу, гривня почне дуже швидко укріплюватись", – зазначив він.
Українська економіка на 80% залежить від долара. Вихваляючись зростанням у 1,5-2% у гривні, уряд приховує, що в реальному вимірі економіка впаде щонайменше на 12-15%.

Related

Економіка 2767622690541811667

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item