Вчені придумали, як вирощувати в середині тварин людські органиВчені виростили перші в світі ембріони-химери, що складаються з клітин людини і свині.
Ці ембріони можуть допомогти створити технологію вирощування людських органів всередині тварин, пише Сегодня.
Частка людських клітин в ембріоні становить менше 0,001%, решта – клітини свині. Ембріонам дали розвиватися лише 28 днів.
Вчені імплантували людські стовбурові клітини ембріонів свині. У результаті виходила суміш з людських і свинячих клітин, яку на місяць підсаджували самиці свині. Цей процес виявився дуже неефективним: 2 075 подсаженных ембріонів протягом 28 днів розвивалися лише 186 штук. Однак при цьому були ознаки того, що людські клітини продовжують функціонувати як частина химери.
"Вперше людські клітини росли всередині великої тварини", – пояснив Бі-бі-сі один з авторів дослідження професор Хуан Карлос Исписуа Бельмонте з Інституту біологічних досліджень Солка.
Вже зараз, на думку вчених, подібні химери можуть допомогти у перевірці ліків до переходу до випробувань на людях і при вивченні початку розвитку людських захворювань.
Також химери можуть допомогти вивчити ранні стадії розвитку людських ембріонів і пояснити відмінності в тому, як функціонують органи різних живих істот.
Фактично вченим для цього потрібно лише збільшити частку людських клітин в ембріоні до 0,1-1%.

Related

Технології 7102991672221005793

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item