Медична реформа: українців лікуватимуть по-британськиДо літа в Україні створять національну службу здоров'я.
Про це в інтерв'ю ВВС сказала в.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
За її словами це буде "агенція, яка займатиметься держстрахуванням і розподілятиме фінанси".
"Зараз ми заохочуємо усіх громадян знайти свого лікаря, оскільки влітку вони вже підписуватимуть із ними договори, а лікарі отримуватимуть від цієї служби певні гроші за кожного пацієнта, якого супроводжуватимуть", - розповіла посадовець.
Процес вже розпочинається на первинній ланці.
"Завершуємо роботу над переліком гарантованих для усіх послуг з лікування та профілактики й екстреної медичної допомоги. У 2018 році почнеться страхування на вторинній ланці - госпіталізація і спеціалізована медицина, у 2019 - високоспеціалізовані втручання і лікування", - пояснила Супрун.
Полісів не буде, зауважила вона.
"Людина, що живе в Україні, автоматично матиме державне страхування. Відрахування теж будуть автоматичними", - сказала чиновник.
"Ми впроваджуємо щось більш схоже на британську систему (NHS. - Gazeta.ua), коли кожен громадянин Британії має державне страхування. Вони не мусять нікуди записуватися, шукати якоїсь страховки. Вона просто працює автоматично з кожним візитом до лікаря чи викликом швидкої", - заявила Супрун.
В Україні зараз немає реєстру пацієнтів, сказала посадовець.
"Навіть реєстру громадян, бо ж вже давно не проводили перепису, і реєстру лікарів. Тож ми мусимо впорядкувати їх, аби розуміти, скільки у нас потенційних пацієнтів, і зробити кожного із них частиною системи страхування - без додаткової оплати чи якихось обстежень", - зауважила Супрун.
27 липня 2016 року Кабмін призначив волонтерку Уляну Супрун на посаду виконувача обов'язків глави МОЗу. Супрун за фахом - лікар. Народилася у США. За походженням - українка. Із чоловіком Марком Супруном під час Революції гідності переїхала в Україну.

Related

Суспільство 4532701844934332089

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item