Польсько-українські відносини під знаком запитання - КачинськийПольсько-українські відносини нині знаходяться під знаком запитання.
Про це в ефірі на радіо сказав лідер керівної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський, пише Польське радіо.
"До сих пір неясно, чи Україна піде у напрямку, який для Польщі є неприйнятним. Тобто, підтримки своєї історичної легітимності на традиції УПА, на традиції організації, яка вчиняла жахливі злочини проти поляків, або ж відмовиться від цього шляху", – сказав Ярослав Качинський.
Майбутнє цих взаємин залежить від того, яким буде ставлення України до історії.
22 липня польський парламент офіційно визнав події 1943-1944 років, відомих як "Волинська трагедія", геноцидом польского народу з боку українських націоналістичних загонів ОУН-УПА. У 1943–1944 роках на землях Волині, Галичини, Холмщини, Лемківщини, Надсяння та Підляшшя відбувалися взаємні етнічні чистки українського та польського населення. На той час українці становили 80%, а поляки — 15%. У міжнаціональному конфлікті брали участь загони Української повстанської армії та польської Армії крайової. З обох боків загинуло від 20 тис. до 100 тис. людей, за різними оцінками. Немає жодних достовірних документальних свідчень того, що УПА проводила цілеспрямований геноцид поляків на українських землях. Однак саме таку позицію поділяє провладна парламентська більшість у Польщі. Київ наполягає на тому, що трагедія була міжнаціональною війною.

Related

Суспільство 1690712825927356112

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item