Напад Росії чи деокупація. Якою буде ситуація на ДонбасіОстаннім часом тільки лінивий не висловлює свою версію розвитку подій на Сході України. Є серед них і досить цікаві люди та версії.

Війна на Сході України між Росією та її прихвостнями з одного боку і Україною з іншого скоро відмотає повних три роки, що є достатнім для аналізу того що вже відбулося і прогнозів того, що відбудеться в недалекому майбутньому. Принаймні, так вважають деякі експерти або просто відомі люди, думки яких прийнято тиражувати.
Ми вирішили зібрати найбільш відомі з таких думок, озвучені протягом відносно недавнього часу.
Наприклад, російський військовий експерт Павло Фельгенгауер прогнозує повномасштабний напад Росії на Україну у серпні 2017 року.
За його даними у навчаннях росіян в 2017 році, які передбачають розгортання особового складу недавно відтвореної 1-ї Гвардійської танкової армії Західного військового округу на території Білорусі, і які розцінюються як загроза для України, візьмуть участь 400-500 тисяч осіб.
"Для Сирії це багато. Для Прибалтики — багато, і було б самогубством проти Заходу так щільно концентрувати війська, які можуть бути розстріляні як армія Саддама Хусейна в Іраку. Залишається тільки Україна. Це не означає, що буде війна, але підготовка РФ до великої регіональної війни йде повним ходом" – заявив експерт виданню Оnline.ua.
Крім того, експерт зазначив, що 15 серпня закінчується будівництво залізниці, яка йде в обхід України і це дозволить росіянам перекидати танкові сили з Центрального військового округу РФ у Південний.
"Треба розуміти, що залізниця — це основа мобільність російських військ. Серпень — гарний час для початку великої війни. Але це, само собою, не означає, що великий регіональний конфлікт почнеться у серпні 2017 року" – резюмував він.
"Зараз воювати можна, можна проводити широкомасштабні операції. А будуть воювати, або все буде на рівні перестрілок і сутичок? Швидше за все, не будуть воювати. Хоча, гарантію дати не можу, так як не беру участі в формуванні оперативних планів. А якби брав участь, то вам би не сказав. Але як аналітик вважаю, що зимовий бойової сезон пройде в теперішньому режимі" – зазначив Фельгенгауер.
"Битва експертів", або як розвиватимуться події на Донбасі - фото 1

А ось український заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вважає інакше. На його думку процес звільнення окупованих територій Донбасу від бойовиків та російських військових повинен розпочатися восени 2017 року.
За його словами, це станеться не тому, що Україна погодиться провести вибори на Донбасі, а через те, що Росія просто припинить економічну підтримку цих територій через тиск.
"Щодо повернення Донбасу, в мене є чітке враження, що ми будемо мати можливість приблизно восени, мабуть, розпочати реальний процес повернення цих територій. Скоріш за все – невійськовим способом, і я на це дуже сподіваюся. За будь-якими розрахунками будь-яких експертів, якщо тільки припиниться економічна підтримка, навіть якщо залишити на вагах військову складову, то центральному уряду України знадобиться максимум три місяці, аби навести там лад" – заявив Тука в ефірі Еспресо.TV.
Також він зазначив, що питання звільнення від російської окупації Криму та Донбасу необхідно відокремлювати одне від одного, адже, на його думку, для повернення анексованого півострова знадобиться набагато більше часу.
"Битва експертів", або як розвиватимуться події на Донбасі - фото 2

Трохи раніше на цю тему висловився колишній голова Донецької ОДА, а сьогодні депутат Верховної ради України Сергій Тарута, на долю якого випали буремні події весни 2014-го року.
"Бойові дії на Донбасі можна закінчити за кілька місяців" – сказав він 9 січня у "Вечірньому праймі" на телеканалі "112 Україна", коментуючи аналогічну заяву Надії Савченко.
"Я вважаю, що зараз така можливість є. Я не вірю в два місяці (термін, який озвучила Надія Савченко), але бойові дії точно можна закінчити за 4-5 місяців. Для цього потрібно дуже серйозно на сьогоднішній день вибудувати відносини з новою адміністрацією президента Трампа і вести переговори з європейськими колегами, тоді з'являється великий шанс. І жорстко реагувати на будь-які прояви контрабанди та заробітку, який робиться на війні. Не секрет, що на війні заробляють дві сторони, більше – "Л-ДНР", росіяни, тому вони також дивляться на це з точки зору заробітку. Заробляють і у нас, і хочуть далі заробляти. Якщо буде жорстка позиція адміністрації Трампа, без здачі, а з урахуванням інтересів України, то і Росія гратися більше не буде" – переконаний Тарута.
"Битва експертів", або як розвиватимуться події на Донбасі - фото 3

До речі про Савченко. 5 січня вона-таки справді заявила російським журналістам, що війну на Донбасі можна було закінчити і виграти за 2 місяці.
"Війну дійсно можна було б закінчити, ну, нехай не за один день, але за якісь там 2 місяці її можна було б... І навіть виграти, навіть закінчити, підібрати політичну ситуацію, правильно розставити акценти, правильно зробити чесні заяви в першу чергу" – сказала Савченко.
За її словами, можна було б вдатися до ультиматуму.
"Зазвичай ультиматум потрібно ставити тоді, коли ти відчуваєш в собі силу, що ти його зможеш здійснити. А якщо, ось, просто голословити ось там: "Відпустіть там всіх військовополонених без всяких умов"... Ну добре, прийдіть заберіть. Розумієте? Тобто треба, звичайно, підходити. І мені просто ось... Зараз я бачу ситуацію, що немає тих людей, які хотіли б і могли це зробити. Вони є в Україні однозначно, але вони, на жаль, зараз не при владі" – зазначила нардеп у своєму стилі.
"Битва експертів", або як розвиватимуться події на Донбасі - фото 4

Як бачимо, скільки людей – стільки й думок. Кожен експерт і "експерт" дивиться на ситуацію з точки зору своєї посади чи соціального статусу, інтелектуального розвитку та обізнаності зі світовим досвідом вирішення аналогічних геополітичних конфліктів. Нам же залишається лише аналізувати сказане і робити свої висновки.

Related

Події в Україні 929207441427783624

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item