Клімкін: "Нормандський формат" не дає результату через позицію Росії

Павло Клімкін
Міністр закордонних справ Павло Клімкін в інтерв'ю виданню Дзеркало тижня міністр заявив, що на сьогодні ефективної заміни "нормандскому формату переговорів щодо ситуації на Донбасі не існує.
"На сьогодні немає ефективної заміни "нормандскому формату", оскільки цей формат - не тільки люди, це країни, зокрема, Німеччина і Франція, які багато інвестували в дану проблематику - і на рівні канцлера і президента, і на рівні міністрів закордонних справ", - підкреслив він.
Міністр зазначив, зокрема, роль в даних переговорах міністра закордонних справ Франції Жана-Марка Еро.
"Я пам'ятаю, як у нашій пресі писали, коли прийшов Жан-Марк Еро, що, мовляв, з'явився новий міністр, який ніколи не займався іншими справами, мабуть, йому все це буде не дуже цікаво. Звичайно, йому треба було якийсь час, щоб увійти в курс справ, але зараз він, насправді, дуже допомагає і між зустрічами, і на зустрічах. Він розуміє логіку того, що відбувається", - сказав Клімкін.
Глава дипломатичного відомства впевнений, що Штайнмайєру і Еро небайдужа доля людей, постраждалих від російської агресії на Донбасі.
"Ось ми їздили на Донбас. І коли ти розмовляєш там у вертольоті, потім ідеш та бачиш все навколо, розмовляєш з людьми — це все дає певне емоційне навантаження, і я бачив, наскільки небайдуже було Штайнмайєру і Еро спілкуватися з тими, хто був змушений покинути свої будинки, вислуховувати ці людські історії", - зазначив міністр.
"Тому я вважаю, що на сьогодні є "нормандський формат", він функціонує, але він не може дати нам бажаного результату через позицію Росії. Тим не менше, і німці, і французи допомагають нам у багатьох питаннях тримати Росію в певних рамках логіки Мінська", - підкреслив Клімкін.
За словами міністра, якщо виникне відповідний момент і всі будуть розуміти, що новий формат наділить переговори більшою "додатковою вартістю", то над цим питанням буде вестися робота.
"Ми відкриті для будь-якої логіки, яка, дійсно, принесе нам перемогу", - підсумував він.
Раніше Клімкін спростував існування домовленості не розширювати "нормандський формат" за рахунок США, якої нібито було досягнуто на полях конференції з безпеки в Мюнхені.

Related

Політика 8831892328079890624

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item