Бомба уповільненої дії: Якою "гуманітаркою" "Л-ДНР" годуватиме український Донбас


Ватажки теж узялися за повзучий наступ на українські території.

Чесно кажучи, інформація з потойбіччя лінії розмежування про те, що "ЛНР" і "ДНР" написали і затвердили програму допомоги підконтрольному Україні Донбасу, спочатку показалася якимось злим жартом.
"Ми прийняли рішення реалізувати програму гуманітарної допомоги і екологічної безпеки для наших братів і сестер, які проживають в підконтрольних Україні районах Донбасу ", - йдеться у заяві ватажків. Це на фоні щоденних обстрілів населених пунктів, в яких проживають "брати і сестри", на фоні поранених снарядами або загибих, або залишених без житла.
До того ж, ця заява пролунала саме тоді, коли ватажки вирішили змусти підприємства українських олігархів платити "податки", погрожуючи їх націоналізувати. Але деякі з них, наприклад шахти "Краснодонвугілля" або ж меткомбінат в Алчевську, вже припинили роботу з причин блокування залізниці. Тож на голову "республікам" так чи інакше звалилися тисячі людей без будь-якого доходу. Їм допомагати Захарченко з Плотницьким не вважають за потрібне. Натомість ватажків тягне стати благодійниками для українських міст і сел на Донбасі, що, власне, в дусі "русского міра" - у себе лад не навести, але лізти з непроханою допомогою до сусіда.
"Л-ДНР" навіть бюджет якійсь під гуманітарну програму виділяють, правда, цифри не кажуть. Жителям українського Донбасу пропонують безкоштовно навчатися в вузах на окупованій території, проходити лікування, ветеранам Другої світової обіцяють виплатити по 10 тис. рублів, а з дітьми та молоддю хочуть кружляти хороводи на усіляких святах, проводити фестивалі, показувати спектаклі, проводити спортивні змагання.
І все це під пропагандистським гаслом "возз'єднання народу Донбасу". Саме пропагандистським, адеже ніякого "народу Донбасу" в природі ніколи не існувало і не існує. Це той самий абсурд, що "народ Києва", "народ Харкова", або "народ Москви".
Вся ця програма ні що інше, як новий виток боротьби за уми та серця мешканців постраждалого від війни регіону (або країни в цілому), який містить у собі декілька загроз:
- Передусім це загроза для переселенців. Ватажки не можуть не знати, що в Україні переселенцям створили принизливі і жахливі умови існування з постійними перевірками, інспекціями та погрозами позбавити соцвиплат. А після визнання Росією документів ОРДЛО у деяких переселенців, які стомилися платити за орендоване житло і не знайшли себе і в інших містах України, може скластися думка, що тепер можна повертатися додому. Проте, як вже доведено досвідом тих, хто повірив Кремлівській пропаганді, безкоштовного сиру не буває. Приблизно ж такими гуманітарними забавками заманювала до себе переселенців Росія. У мережі повно історій, як людей відвезли у Сибір і кинули без можливості заробити, без документів та надії повернутися в Україну. Такі саме перспективи повернення в "Л-ДНР". Наївні, стомленні від злиднів люди стануть лише картинкою в сюжетах російськіх ЗМІ про щедрих Плотницького і Захарченка, а потім про будь-яку допомогу можна забути.
- Також це загроза для свідомості тих, хто й досі сумнівається в тому, що саме відбувається на окупованому Донбасі. Таких людей, які не вважають Росію агресором та зачинщиком війни, досить багато у прифронтовому регіоні, є такі і в Києві, і в інших містах країни. Такі люди, навряд чи поїдуть жити та лікуватися або навчатися в "Л-ДНР", але їхня уява під впливом пропаганди зробить свою справу. Україна отримає в своєму тилу більше "ватників", що завжди на руку проросійським силам в українській політиці.
- Програма окупантів "возз'єднання народу Донбасу" - це ще одна відповідь на повзучий наступ ЗСУ. І її теж можна вважати наступом. На Донбасі є населені пункти і так званій сірій зоні, які невідомо кому підпорядковуються. Хороший привід взяти їх під контроль "Л-ДНР" під виглядом проведення якихось святкових фестивалей. Бойовикам нічого не вартуватиме зайти в селища разом з артистами або фестивальниками і вже звідти не виходити.
Для ватажків у програмі окрема вигода - можна цілком виправдано доїти Москву, списуючи нібито використані рублі у свою кишеню. Тим більше, що сама програма на 100% у Кремлі затверджена - такі іниціативи повз кураторів не проходять.
Найсмішніше те, що голова Луганської обласної ВЦА Юрій Гарбуз ще в червні минулого року пропонував проводити на українській Луганщині щось подібне - боротися за уми і серця людей.
"Ми готові за рахунок коштів обласного бюджету оздоровлювати дітей, які проживають на непідконтрольних територіях", - казав Гарбуз.
Також очільник області пропонував молодим людям, які проживають на непідконтрольних територіях та мають свідоцтво чи атестат державного зразка, продовжити освіту в навчальних закладах Луганщини.
"Зі свого боку ми гарантуємо допомогу у вирішенні організаційних питань, пов'язаних з переїздом і облаштуванням на українській території", - сказав Гарбуз.
Неодноразово на своїх прес-конфренціях Гарбуз говорив проте, що потрібно через соціальні проекти взаємодіяти з людьми, мешканцями окупованої Луганщини, щоб вони знали і розуміли, що для України вони цінні, що про них пам'ятають.
Чи спрацювала ініціатива Гарбуза - невідомо, принаймні широкого розголосу це не набуло.

Related

Події в Україні 8023492155423355116

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item