ОБСЄ: Ризик ескалації на Донбасі неминучий

Місія ОБСЄ на Донбасі

Спостерігачі зафіксували понад 500 порушень режиму припинення вогню за одну добу.

 
Кількість порушень режиму припинення вогню на Донбасі знизилася, але все одно залишається високою. Про це заявив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александр Хуг.
 
"Порушення значно знизилися за останні дні, але вони, як і раніше, залишаються неприйнятно високими. З півночі 9 лютого до півночі 10 лютого місія ОБСЄ зафіксувала 460 порушень режиму припинення вогню, в луганському регіоні - 55 порушень", - сказав Хуг на прес-конференції в Донецьку.
 
Він також визнав, що ризик нової ескалації ситуації на Донбасі залишається високим.
 
"Причини порушень залишаються - наявність важкого озброєння на ділянках, де озброєння не повинно бути. Наприклад, 5 лютого ми бачили два танки Т-64 у Василівці, а 3 лютого ми бачили сім гаубиць у Макіївці, 6 лютого ми бачили 11 гаубиць у Богоявленці, і це лише деякі з наших спостережень. І до того часу, поки це важке озброєння буде там, де не повинно бути, ризик спалаху насильства залишається високим", - сказав Хуг.
 
На його думку, ще одна причина, через яку ситуація може знову загостритися, - занадто близьке розташування позицій протиборчих сторін. "Якщо ці позиції так і залишаться близько одна до одної, і між ними не залишиться відстані, ризик неминучий", - резюмував представник ОБСЄ.

Як повідомляють ЗМІ, раніше Алексанр Хуг озвучив кількість жертв серед мирного населення за минулий тиждень, назвавши її однією із найгірших.
 
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що під Авдіївкою загинули 15 бійців ЗСУ й один рятувальник, але військові поліпшили позиції на підступах до Донецька.

Related

Події в Україні 4271283445090772673

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item