Влада боїться втратити контроль над ЦВК – експертВлада не оновлює склад Центральної виборчої комісії, тому що боїться втрачати над нею контроль. 
А будь-які заміни, якщо і відбуватимуться, то кулуарно. 
Про це розповів політолог Гліб Канєвський.
"У політичних гравців немає бачення, якою буде виборча система завтра. Крім цього, постійно ідуть розмови про дострокові вибори до Верховної Ради. Тому і парламент, і президент не хочуть втрачати контроль над старими членами ЦВК. Ними можна керувати в ручному режимі. Владі це вселяє впевненість в завтрашньому дні. Тому вона і не поспішає їх міняти", – говорить Гліб Канєвський.
Внесення кандидатур для заміни членів ЦВК президентом – політична гра, говорить експерт.
"Мета цієї гри – показати суспільству та нашим зовнішнім партнерам, що якісь демократичні процеси в ЦВК все-таки відбуваються. І що влада намагається оновити склад, відповідно до законодавства. Проте не виходить. Скорше за все, склад ЦВК формуватиметься в ручному режимі, з тих осіб, які дадуть гарантії і президенту і парламенту, що вони вірно їм служитимуть. Це можна змінити, лише завдяки тиску суспільства та міжнародних партнерів, які дають нам гроші. Тоді матимемо відкритий конкурс.
Строк повноважень 12 з 15 членів Центрвиборчкому завершився у червні 2014 року. А 2 лютого цього року закінчився строк повноважень ще одного члена ЦВК – Олександра Осадчука.
У червні 2016-го президент вніс до парламенту подання щодо відповідних членів ЦВК. Проте фракції не змогли дійти згоди щодо запропонованих кандидатів.

Related

Політика 3873731720283887563

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item