Земля і Марс можуть зіткнутися - геофізики

Марс може зіткнутися із Землею

Зіткнення може статися через мільярди років, вважають учені.

 
Вчений Стівен Мейерс із університету Вісконсіна США і його колеги допустили зіткнення Землі і Марса через мільярди років. Про це повідомляє Scientific American.
 
На думку вчених, Сонячна система є хаотичною системою, тобто її поведінка сприятлива до змін. І це означає, що навіть невеликі зміни кеплеровских елементів орбіти планети можуть спровокувати великі зміни в динаміці всієї системи.
 
Вченим вдалося знайти сліди хаотичних процесів у Сонячній системі. Для цього спеціалісти з допомогою геологічних даних відстежили зміни світлового потоку, що падає на планету. Коливання енергії, у свою чергу викликані зміною елементів орбіти планети, і призводять до кліматичних змін.
 
Вчені кажуть, що останні 50 млн років орбіта Землі трохи змінювала свою форму з періодичністю 2,4 млн років. Приблизно з такою ж регулярністю відбувалися і зміни клімату. Однак датування зразків, знайдених у Колорадо, показало, що приблизно 85 млн років тому періодичність становила 1,2 млн років.
 
Подвоєння періодичності кліматичних змін вчені пов'язали із взаємодією Землі і Марса. На їхню думку, подібне явище притаманне хаотичним системам.
 
Зокрема, це означає, що в найближчі мільярди років Земля і Марс, якщо вони до цього ще не будуть знищені Сонцем, можуть зіткнутися. Вчені тим часом відзначають, що ймовірність катастрофи надзвичайно мала.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Трамп підписав закон про фінансування польоту на Марс.

Related

Цікаво 3833168984020769697

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item