Як вода у Карпатах горить, чорніє і допомагає народити близнюків (ФОТО, ВІДЕО)


Властивості карпатських джерел вивчають науковці, а місцеві жителі розповідають про справжні дива.

Гірські джерела відомі своїми корисними властивостями. До прикладу, термальні і мінеральні води Закарпаття вже давно стали візитівкою, навколо них зводять оздоровчі комплекси, санаторії, туристичні бази. Водойми у горах перетворюють на атракції, річки і озера - на місця відпочинку.
Але є у Карпатах і багато таких джерел, де масово людей не зустрінеш. Хоча про ці джерела ходять, без перебільшення, легенди. Місцеві мешканці розповідають про унікальні цілющі властивості і вірять у чудодійні сили води, а науковці це спростовують, або навпаки, підтверджують.
Водою зі "славою" оздоровлення називають три джерела у селі Тячівські Лази Тячівського району Закарпаття в урочищі Чорна вода. Тут вода настільки насичена сірководнем, що набула чорного кольору.
Сірководнева вода із притаманним запахом "тухлих яєць" підходить для лікувальної косметології, при захворюваннях шкіри. Джерело - питний буркут із присмаком сірководню - використовують для лікування шлунково-кишкового тракту, печінки та підшлункової залози. Ще два джерела рекомендовані при ревматичних захворюваннях опорно-рухового апарата, при болях у суглобах.
Місцеві розповідають, що Чорну воду люди цінують, насамперед, за гарну природу, не знаючи, що саме вода надзвичайно цілюща. Після дощу вона трохи каламутнішає, коричневіє, у суху погоду вода дуже чорна.
У 70-х роках минулого століття тут побудували оздоровчий комплекс всесоюзного значення, але на початку 1980-х його закрили.
Ще одним унікальним джерелом з дивною "поведінкою" є вода у селі Верховина на Прикарпатті. Це джерело у Карпатах славиться цілющою водою, що "горить".
Воду знайшли ще півстоліття тому, коли у надрах Карпатських гір шукали нафту.
Як зазначають люди, які побували біля джерела, коли піднести запалений сірник до труби джерела, вода спалахує.
Місцеві мешканці п'ють воду з цілющого джерела і нею вмиваються. Зі слів жителів Карпат, до джерела приходять, аби вилікуватись від гастриту, хвороб печінки і нирок, та навіть мікроінсультів.
Науковці кажуть, що вода горить, бо захоплює у надрах гази і з ними виходить на поверхню. Геологи тривоги не б'ють, оскільки надмірної загазованості навколо немає.
Ще одним цікавим і видовищним "водним" місцем є унікальний гейзер у селі Вучкове Міжгірського району Закарпаття, який кожні дві години вибиває воду з-під землі.
Природна пам'ятка, що є унікальною для України, майже кожні дві години (залежить від різних обставин та пори року) вибиває воду на висоту 4-6 метри, тривалість близько 10 хвилин.
Подібний геотермальний об'єкт у Словаччині, такий самий холодний мінеральний гейзер в Герлянах, у 2002 році занесений до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Місцеві жителі гейзер називають фонтаном. Розповідають, що вода гейзеру має лікувальний ефект для різноманітних захворювань кишково-шлункового тракту. Раніше сюди приходили навіть олені, попити води та полікуватись.
На жаль, в околиці гейзера, туристи облаштовують місця для відпочинку та залишають купи сміття, кількість якого зростає, як і кількість туристів.
Цікавим та чи не найбільш "фантастичним" є джерело Чоргів, яке принесло селу Велика Копаня славу столиці близнюків, яких у селі живе близько 60 пар. У 2008 році Велика Копаня навіть потрапила до Книги рекордів України за неймовірну кількість "подвійних" діточок.
Селяни пов'язують таку кількість близнюків із чудодійною водою джерел: за Копанським хребтом розташоване величезне підземне озеро, яке підживлює місцеві джерела. За місцевою легендою, народження двійнят відбувається через чудодійну воду, яку п'ють тут і люди, і тварини. До Чоргіва за цілющим напоєм приїжджають ледь не з усієї України.
За словами місцевих мешканців, аналізи показали, що у воді міститься дуже багато цинку та селену – саме вони нібито впливають на репродуктивну функцію. Навіть корови, по 8-10 кожного року, теляться двійнями. А в курячих яйцях з місцевої птахофабрики часто по два жовтки.
Вода в джерелі дуже смачна, не дає ніякого осаду. Її можна тижнями зберігати у банках, і вона не псується. Крім того, вода завжди одної температури – влітку холодна, а взимку здається теплою. За дослідженнями вчених, ця вода настільки чиста, що для того, аби прирівняти її до всеукраїнського рівня забрудненості води, її потрібно засмічувати аж у 22 рази.
А от чи справді таке масове народження близнюків залежить від води - вчені не впевнені. Як би там не було, люди вірять у чудо і приїжджають за водою регулярно.
Чи не про кожне карпатське джерело можна гововорити, що воно - цілюще. А ще чисте, прозоре і смачне. Головне, щоб люди ставилися з шаною і не засмічували те, чим так щедро нагородила природа.

Related

Цікаво 6540190768526485828

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item