Згідно нового законопроекту суддя КС має отримувати майже 300 тисяч гривень на місяць.


НАРДЕПИ СКАРЖАТЬСЯ, ЩО СУДДІ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ ШАНТАЖЕМ ВИБИВАЮТЬ СОБІ ЗАХМАРНІ ЗАРПЛАТИ.


На рекордні зарплати в Україні претендують судді Конституційного суду. Сьогодні цілий день нардепи сперечались, чи ухвалювати відповідний закон, і таки його відхилили. Проте закладені позиції цілком можуть ожити у новому законопроекті вже незабаром, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У новому законі йдеться про оклад у 75 прожиткових мінімумів. Це - 120 тисяч гривень. Але це ще далеко не все. Саме для суддів Конституційного суду діятиме спеціальний коефіцієнт, тобто зарплати просто збільшуються у півтора разу. Тобто оклад становитиме 180 тисяч гривень. Сюди ж плюсуються надбавка за стаж роботи до 72 тисяч гривень та за науковий ступінь - 36 тисяч. Усе разом - 288 тисяч гривень.

Таку ж суму суддям платитимуть відпускних. А їхня пенсія становитиме 230 тисяч гривень. При цьому середня зарплата в Україні становить 6475 грн і вона у 45 разів менша за ту, яку хочуть мати конституційні судді.

Така щедрість за рахунок платників податків обурила частину депутатів. Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник, який уже не перший раз викриває спроби посадовців необґрунтовано підвищити собі зарплати, називає їх аморальними.

"Крім того, там передбачені норми щодо безплатного службового житла. Майже чотири мільйони зарплата в рік, то купи собі житло! Це ні з моральної, ні з економічної точки зору не може бути такий діапазон оплати праці, причому мова іде про чиновників", - каже Пинзеник.

Такі астрономічні зарплати конституційні судді, за словами депутатів, видушують з них шантажем. Просто блокуючи розгляд їхніх скарг щодо конституційності законів. І на цей шантаж, кажуть, піддались деякі члени профільного комітету парламенту.

"У КС знаходиться близько 75 скарг громадян на предмет конституційності законів. Однак судді Конституційного суду відмовляються їх розглядати, роблячи парламент заручником, поки не буде проголосований закон з тими захмарними компенсаціями. Фактично це є шантаж", - впевнений Руслан Сидорович.

Автори законопроекту стоять на своєму: високі зарплати оберігатимуть суддів від корупційних спокус.

"Я, наприклад, обстоюю, що судді, зараз іде набір на суддів Верховного суду, вони мають отримувати гідну заробітну плату, щоби працювати чесно, займатись правосуддям і щоби ніде ніхто не мав потенційно можливості їх купити за певне неправосудне рішення", - каже співавтор закону Вікторія Пташник.

"Ви знаєте, скільки суддя литовського Верховного суду отримує? Я збирав інформацію - 1200 євро! Жінка, яка очолює бюро антикорупційне в Румунії, її зарплата 3500 євро! То може нам румунських суддів набрати, польських чи литовських? І набагато дешевше буде українському бюджету!" - обурюється Пинзеник.

Шестеро чинних суддів Конституційного Суду, серед них і теперішній голова Юрій Баулін, "освятили" узурпацію влади Віктором Януковичем, який у 2010 році домігся для себе диктаторських повноважень, змінивши Конституцію. І вони це схвалили. Чи зроблять захмарні зарплати таких суддів чесними та непідкупними - з цього приводу існують дуже великі сумніви.

Нагадаємо, Конституційний суд до 18 травня має обрати нового голову суду замість Юрія Бауліна, в якого закінчився термін повноважень. Протягом цього часу виконувати обов'язки голови буде Віктор Кривенко.

Related

Політика 3888125471070530849

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item