Секс-педагог про вплив порно на дітей і збільшення пеніса пилососом


Завдяки Інтернету юне покоління здається надзвичайно підкованим у сексуальних питаннях. От тільки серед тих "знань" купа міфів, деякі з яких доволі небезпечні.


Вже два роки Юлія Ярмоленко викладає сексуальну грамотність для підлітків. Програму склала сама, включивши у неї питання з фізіології, безпеки сексу і протидії насильству. Втім, заборонених тем на заняттях немає – учні щоразу дивують Юлію каверзними і неочікуваними питаннями. ЗМІ поспілкувався з пані Ярмоленко про секс-міфи школярів, цікавість дітей до порно і помилки батьків, які можуть коштувати дуже дорого…
- Юліє, ви були журналістом. Як так сталося, що потім почали давати майстер-класи на тему сексу?
- Так, я пропрацювала журналістом 14 років. І от, коли була головним редактором сайту, зрозуміла, що мені некомфортно на цій посаді. Мені постійно вказували, що писати, з ким не можна псувати стосунків. Я довела ситуацію до того, що мене звільнили. Тоді я збагнула, що в журналістиці мій шлях закінчено, нічого нового тут уже не буде. У 31 рік почала шукати себе – намагалася зрозуміти, що мені цікаво, і чим я можу бути корисною. Так я влаштувалася SMM-ником у міжнародну медичну клініку. Займалася соцмережами і писала тексти на сайт, робила інтерв'ю з лікарями. Оскільки проект міжнародний, всі медики проходили стажування у Європі, США, Австралії, Ізраїлі, і розповідали цікаву, актуальну інформацію. Я почерпнула багато нового від андролога, гінеколога, проктолога. Знаннями ділилася з подругами, родичами. Багато хто з них слухав з круглими очима: "Чому ми про це не знали раніше?". Я і сама дивувалася, що базову інформацію про людське тіло отримала лише після 30-ти. Подумала: треба зробити так, аби про все це дізналося більше людей. Так я почала проводити тренінги для дорослих з чоловічої і жіночої сексуальності.
- Як знаходили перших клієнтів?
- Перший тренінг "Секс очима чоловіка" допомогла влаштувати знайома. На ньому, зокрема, ми повністю розбирали, як працює серцево-судинна система, і чому імпотенція – це не самостійне порушення, а симптом іншого, частіше за все – серцево-судинного захворювання або, наприклад, цукрового діабету. Після кількох невдач у ліжку чоловік повинен йти до лікаря – може виявитися, що рятувати треба весь організм, а не тільки можливість займатися сексом.
Вперше я дуже хвилювалася, але все пройшло добре. Мене почали рекомендувати своїм знайомим, запрацювало сарафанне радіо.
- А як переключилися на заняття з дітьми?
- Знайомі постійно запитували мене, як говорити з дітьми про секс і зрештою я зробила відповідний тренінг для батьків. Але про заняття з дітьми не думала. Мені здавалося, що підлітки – це не моє, дорослі – набагато цікавіше. Але вже за місяць батьки мені сказали: "Юлю, хто нашим дітям про це розкаже, якщо не ти?". Так мене вперше запросили у гімназію, до восьмикласників. Акцент на заняттях був на здоровому способі життя, безпеці, захисті від насильства. Потім я провела вісім тренінгів у дитячому літньому таборі. З того моменту і працюю з підлітками.
ДІТИ БАЧАТЬ ПОРНО ВЖЕ У 7-9 РОКІВ
- Мабуть, у роботі з дітьми багато несподіванок. Розкажіть, часто у вас трапляється розрив шаблону?
- Діти щоразу запитують таке, що мені й на думку не спадало. Ось, наприклад, спитали, чи можна зменшити розмір пеніса… Одна дівчинка поцікавилася, що буде, якщо відрізати тестикули – от саме це слово вжила на позначення яєчок. Вона сплутала цю операцію з вазектомією (операція зі стерилізації – ред.). Звісно, я пояснила, що це різні речі, що з відрізаними яєчками ерекція зберігається не завжди.
- Зараз, мабуть, діти дуже підковані. Адже Інтернет знає відповіді на всі питання.
- В Інтернеті багато сміття, і важко відрізнити правду від неправди. Тому навіть серед дорослих багато міфів.
- Які уявлення найпоширеніші?
- Найбільше міфів, мабуть, щодо контрацепції. Дорослі чоловіки часто кажуть: "Секс у презервативі – це, як нюхати квіти у протигазі". Такі переконання транслюються дітям. І от, я кажу: "У вас зараз є єдиний варіант контрацепції – це презерватив ". Діти запитують: "А як же таблетки?". Але ж вагінальні таблетки не захищають від венеричних хвороб. А мені опонують: "Можна ж по зовнішньому вигляду зрозуміти, чи хворий партнер". Деякі впевнені: якщо людина хвора на сифіліс, то у неї має відпасти ніс. Думають, що з першого разу не завагітніють і нічим не заразяться. Питають, чому не можна використовувати один презерватив двічі, і, може, краще зразу одягнути два. Я пояснюю, чому це не правда. Є і думка, що презерватив можуть продати тільки повнолітнім…
- Дуже дивно чути таке у наш час.
- Так. Але ще дивніше, що досі є провізори, які відмовляються продавати презервативи школярам та ще й моралізують з цього приводу. Один 16-річний хлопець розказав мені про таку ситуацію. Тепер боїться йти у аптеку. Звісно, я його переконала, що презерватив все одно треба, можна, наприклад, попросити купити старшого друга. Зрештою, цигарки і алкоголь діти купують, а презервативи – бояться… Але таких провізорів я б звільняла.
- А які міфи є щодо фізіології, самого статевого акту?
- Наприклад, п'ятикласники знають, що таке мінет, але не знають, що таке анус і сфінктер. Діти дуже рано бачать порно. Вперше – у 7-9 років. Ось така особливість розвитку цього покоління. І наразі жоден спеціаліст не може сказати, як це вплине на їхнє життя в майбутньому.
- Які, власне, небезпеки у порно?
- У підлітків створюється викривлення уявлення про секс, адже порно не має нічого спільного з реальністю.
От, власне, перед першим заняттям з підлітками батьки сказали мені: "Усі діти дивляться порно. Поясніть їм, будь ласка, що в житті все не так". Дітям було майже по 15 років. Я кажу: "Підніміть руки ті, хто ще не дивився порно". І тридцять дві руки злітає вгору. Тоді я була недосвідчена, навіть повірила їм. Аж потім почала питати, що вони знають про секс. Як виявилося, дівчата вважають, що в середньому статевий акт триває годину-півтори, а хлопці – що 20-25 хвилин. Вони мастурбують, тому ближчі до реальності. Але все одно: тривалість статевого акту, від входу пеніса у піхву до еякуляції, в нормі - 3-6 хвилин. Потім питаю про довжину статевого члену. "28-30 сантиметрів", - відповідають мені дівчата. Хлопці заперечують: мовляв, чого так багато? "Якщо у вас немає і п'яти сантиметрів, краще помовчіть", - огризаються дівчата. Насправді ж нормальна довжина – 10-15 см… Тут я почала підозрювати: щодо порно мене явно обманули.
- Мабуть, на дітей діє і реклама "Збільш пеніс за годину"…
- Так, 10-річні підлітки розповідали мені, що намагалися збільшити пеніс за допомогою пилососу. Я пояснюю, що зробити це реально тільки хірургічним шляхом, але для цього повинні бути медичні показання. Просто так робити операцію лікарі здебільшого відмовляються.
Хвилююся, що підлітки будуть використовувати поради з Інтернету. На одному дорослому форумі чоловіки пишуть, що пеніс – це м'яз, пропонують його качати. Але такі експерименти можуть призвести до пошкодження тканини…
Діти формують ідеали з порно. Потім переживають через пеніс і тривалість статевого акту. Та й моделі поведінки там небезпечні. Жінка часто подається як інструмент задоволення. Її хапають за волосся, притягують до себе. Я переживаю, щоб хлопчики не думали, що жінкам у сексі таке подобається. Адже більшості подобається зовсім інше.
СТАРШОКЛАСНИЦЯ БУЛА ВПЕВНЕНА, ЩО ПІСЯЄ ПІХВОЮ
- То може, батькам треба заводити про секс розмову набагато раніше, ніж діти подивляться порно?
- Події краще не прискорювати, але при цьому розуміти, що статеве виховання починається з пелюшок. От, немовля лежить на ліжку, вивчає своє тіло. Торкається до себе, тягне пальці ніг до рота. І все це не турбує батьків. Але щойно дитина торкається геніталій, мама забирає її руки. У цей момент дитина розуміє, що у її тілі є якісь заборонені органи. З двох-трьох років варто починати вчити дитину правилам гігієни і в цей момент – фізіології. Статеві органи дуже важливо називати своїми іменами. Далеко не всі дорослі жінки знають, як правильно називаються, наприклад, їхній зовнішній статевий орган. Вони ще скажуть про вагіну або піхву, а от вульва спаде на думку не всім. А дівчинці варто пояснювати: "Треба відкрити великі статеві губи, потім вимити смегму, потім вимити зону уретри". Минулого року на майстер-класі 15-річна дівчина було у шоці, коли дізналася, що уретра у неї не в піхві. Вона була впевнена, що пісяє піхвою. Якщо називати статеві органи евфемізмами – піся-пісюн, перчики, краники – дитина буде думати, що в неї там щось заборонене.
- Для більшості батьків питання "Звідки беруться діти" більш складне, ніж, як називати статеві органи…
- Питання "Звідки я взявся?" – насправді не про секс, воно більш філософське, про те, як у світі виникло таке диво. Маленькій дитині у 4-5 років можна пояснювати примітивно. Мовляв, стараннями мами і татка дитинка почала рости у мами в животі. Але треба бути готовими до уточнюючих питань. Якщо дитина задає питання, вона готова почути відповідь, і ця відповідь повинна бути максимально чесною. Зараз казки про лелек не модні, деякі розповідають про статеві клітини тата і мами, які поєдналися у мами у матці. Щоправда, і з цим варіантом можуть виникнути проблеми. Наприклад, одна дівчинка боялася ходити вночі у туалет – думала, що татові статеві клітини можуть залізти до неї в живіт по нозі.
Оцей момент , коли пеніс проникає у піхву, дорослим розповісти найважче. Як варіант, можна разом почитати тематичну книжку. В Україні, щоправда, є лише одна – "Відверта розмова про це". Якщо прибрати кілька сексистських моментів, на які діти навряд чи звернуть увагу, книжка непогана.
- Як ще батьки несвідомо шкодять дитині?
- От, наприклад, одного разу я прийшла у п'ятий клас. Діти згадали Діану Шуригіну (зґвалтована росіянка, яку після суду почали цькувати співвітчизники – ред.) і довго гиготіли: "Сама винна". Для мене це було страшно, вони ж діти. Справа в тому, що батьки говорять так само, звинувачують жертву: вона не так вдягнулася, нафарбувалася, не туди пішла. Ми вчимо дівчат бути скромнішими і мало хто вчить хлопців поважати дівчат. А між тим усі в зоні ризику, усі роблять помилки. І кажучи це "сама винна", батьки роблять усе, щоб дитина не зверталася до них з проблемою у майбутньому. Але якщо трапилася страшна ситуація, до кого ще йти, як не до батьків?!
Або іще: дитина грається біля телевізора, а там показують гей-парад або Кончіту Вурст. І батьки кажуть: "От поганці, повилазили, вбивати таких треба". Потім дитина підростає і спершу закохується у представника своєї ж статі. Так буває з більшістю дітей. Це норма, і тут не йдеться про гомосексуальнісь… Діти проявляють прив'язаність, перші почуття, вчаться сваритися, знаходити компроміси. У 80% перший сексуальний досвід з представником своєї ж статі. Дівчата обіймаються, вчаться цілуватися на подружках, роздягаються, можуть зайнятися петінгом. І тут дитина може дуже злякатися. Для неї найстрашніше – неприйняття у сім'ї, а тато казав, що таких людей треба розстрілювати… Цей страх буває фатальним і може довести навіть до суїциду.
КУПЛЕНА ЛЯЛЬКА НЕ ЗРОБИТЬ СИНА ГЕЄМ
- Підлітки часто питають про гомосексуалів?
- Так, ще не було жодного майстер-класу, де б діти не підняли цю тему. Вона дуже актуальна. У батьків теж купа страхів щодо цього. Я не експерт з цього питання, але я проходила навчання на конференції "Психологія гомосексуальності" – туди приїздили експерти з різних країн. Американські вчені сім років працювали з чоловіками, які хотіли змінити орієнтацію з гомо- на гетеро, але у них не вийшло нічого. Ані психоаналіз, ані медикаменти не допомогли. Зараз у цій темі мало доведених фактів, лише гіпотези.
Вважається, що гомосексуальність буває вродженою і набутою. І от, часто причина набутої гомосексуальності – саме у поведінці батьків.
- Якій саме поведінці?
- Доньку зазвичай виховують: "Ти дівчинка, тобі личать рюші, і ти повинна бути охайною, а не стрибати по калюжах". Хлопчику кажуть: "Не плач, ти чоловік, ти повинен бути сильним". Але не всі дівчата люблять рюші і ляльок, і не всі хлопці хочуть стримувати емоції. Тут у дівчинки може зародитися думка, що бути хлопчиком краще, адже їм можна лазити по деревах і парканах і бешкетувати. І навпаки, хлопчик думає, що дівчатам пощастило, їм можна плакати. Так може порушитися процес гендерної ідентичності.
Є й інший механізм. От, батьки сваряться, і дружина каже чоловікові, що всі чоловіки – козли. Тоді хлопчик може подумати: "Не хочу я бути чоловіком". Або ж коли агресивний тато б'є дружину і дітей, син вирішить, що не хоче бути схожим на нього, а донька – що не буде мати нічого спільного з чоловіками. Зараз вже дорослі представники ЛГБТ пригадують, що таких моментів в їхньому житті було чимало.
- Як зробити процес гендерної ідентичності більш гармонійним?
- Найпростіше, коли у сім'ї є син і донька. Дівчинка грається пістолетиками і машинками брата. Хлопчик бере ляльки і візки. У них є іграшки для обох статей, вони обирають те, що їм цікаво. Якщо дитина одна, хлопчикам купуються пістолети і машинки, а дівчатам посуд, ляльки, пилососи. Ця патріархальність прийшла ще з радянських часів, але, на щастя, змінюється. Не треба робити акцент на іграшках для хлопців і дівчат, краще давати дитині вибір. Якщо ви купите сину ляльку, це не призведе до гомосексуальності. Навпаки, гендерна ідентичність пройде без порушень.
- А як правильно ставитися до самої теми гомосексуальності?
- Нинішнє суспільство розглядає гомосексуальність як різновид норми, і про це дітям варто говорити. Дати їм розуміння: ці люди просто мають інакші вподобання.
ДІТИ ПОТАЙКИ ТРАНСЛЮВАЛИ ЗАНЯТТЯ В ПРЯМОМУ ЕФІРІ
- Було таке, що батьки залишалися не задоволені? Мовляв, чому ви тут дітей вчите…
- До мене приходять діти лише зі згоди батьків. Це обов'язкова умова. Деякі батьки не погоджуються, і їхні діти на заняття не приходять. Якщо семінар з дітьми до 9 класу, перед цим я влаштовую зустріч з батьками, аби вони мене побачили, зрозуміли, чи підходжу я їхнім дітям. Я все розповідаю, і батьки приймають рішення.
- Тобто взагалі ніколи не було претензій?
- Були дві ідентичні ситуації, пов'язані з алкоголем. Я багато приділяю часу шкідливим звичками, кажу, як паління і алкоголь можуть призвести до імпотенції, що відбувається з серцево-судинною системою. І от дві дитини прийшли додому і сказали батькам: "Я забороняю вам пити". Дорослі подзвонили мені з наїздом, мовляв, і де їм зараз вживати алкоголь?! От це і всі претензії.
- Читала у вашому Facebookщо діти, непомітно для вас, ввімкнули онлайн-трансляцію з заняття… А взагалі часто хуліганять, сміються на семінарах?
- Тоді я не знала, що вони ввімкнули трансляцію. Якраз тоді мені поставили питання про оральний секс. Хоча це не є темою заняття, якщо підлітки мене питають, я відповідаю. Це був прямий ефір, запису в Інтернеті не залишилося. Але його побачив хтось з дорослих і мені розповів.

Сміються ж діти часто, і для мене це радісно. Значить, для них ця тема більш-менш комфортна. Якщо дитина постраждала від насильства, або у родині багато заборон, вона буде навпаки сидіти, опустивши очі. А сміх свідчить, що з дітьми усе добре. Сама теж жартую – і з дітьми, і з дорослими. Без гумору в цій темі не можна.

Related

Цікаво 4886019144045734805

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item