"У кав'ярні Грозного мені увімкнули українську музику" - як чеченці підтримують Україну


Більшість чеченців підтримує Україну й відмовляється їхати на Донбас воювати.
Про це розповів 32-річний журналіст Антон Наумлюк.
"У Грозний я потрапив по справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Це українці, яких звинуватили в тому, що в 2004-2005 роках брали участь у військових діях на стороні Ічкерії. Фантастична справа хоча б тому, що Карпюк і Клих ніколи не були в Чечні. Карпюк у свій час доїхав тільки до Абхазії.
Так, в Чечні тоді були українці. Приїхали разом з Олександром Музичко (Сашко Білий, кординатор "Правого Сектору" у Західній Україні). Я говорив з чеченцями і їх досі там пам'ятають, добре відгукуються. Перший автомат Музичко відняв у полоненого лейтенанта. Потім той лейтенант запросив і Музичко, і українців, які його взяли в полон, до себе на весілля. Говорив, що до нього ставилися з повагою. Але в справі слідчий написав, що Карпюк і Клих різали на шматки полонених.
Чеченська війна за своїм характером і моральності учасників - це не Донбас. Чеченці боролися за власну незалежність проти імперії. У них було на це національне обґрунтування. А про яку національну ідентичність на Донбасі можна говорити? Хто там живе: донбасьці або донбасяни?
У Грозному всі, з ким я спілкувався, говорили: не чеченці воюють, туди кадирівці поїхали. А Кадиров - це не Чечня. Ми знаєм, що таке воювати з Росією. Ми схвалюємо і співчуваємо Україні.
Якось зайшов у кав'ярню. Розмовляв про українські справи по телефону. Чеченці почули й увімкнули для мене українську музику", - поділився побаченим Антон Наумлюк.
Далі був Крим. Обрав його тому, що там ніхто не працює, дуже мало журналістів, утруднений доступ. Мало навіть українських журналістів. А раз нікого там немає - треба їхати і висвітлювати це все, працювати. Для мене взагалі по-іншому питання не стояло.

Related

Суспільство 7323559598834242514

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item