Американські вчені представили штучну матку

Вчені показали штучну матку і виростили в ній ягняти
Дослідникам з США вдалося виходити недоношених ягнят за допомогою штучної матки.
Апарат виглядає як велика пластикова сумка, пише BBC.
Штучна матка забезпечує ембріони всім необхідним для розвитку і дозрівання, включаючи безперервне кровопостачання і захисний шар рідини. Вчені вважають, що їх винахід одного разу зможе допомогти виходжуванню і недоношених немовлят. Випробування на людях, можливо, почнуться через кілька років.
Штучну матку сконструювали і створили вчені з дитячої лікарні Філадельфії. Вони відзначають, що штучна матка не є заміною материнській утробі, вона лише дає змогу підтримати життєздатність народжених раніше строку.
Винахід учених - пластикова сумка-матка містить суміш теплої води і солей, схожу по складу з амніотичною рідиною, яка оточує ембріон в утробі в природних умовах. Ця рідина вдихається і проковтується зростаючим плодом, так само як це зазвичай відбувається в утробі матері. Літри цієї суміші постійно проходять через штучну матку, забезпечуючи безперервну подачу кисню і поживних речовин.
Поміщене в цей мішок ягня не може отримувати кисень і поживні речовини через плаценту, але його пуповину підключають до спеціального апарату, який виробляє ці речовини.
Головне завдання штучної матки - допомогти дозріванню бронхолегеневої системи плода. В результаті досліджень встановлено, що недоношені ягнята, фізіологічний розвиток знаходилося на тому ж рівні, що і у 23-тижневих ембріонів дітей, добре розвивалися, перебуваючи в штучній матці.
Ягнята були народжені через 28 днів перебування в ній і починали дихати самостійно. Частина ягнят довелося при цьому умертвити, щоб вивчити стан їхнього мозку і внутрішніх органів. Але більша частина піддослідних тварин вижила і була штучно відгодована.
Творцям штучної матки належить ще вирішити ряд проблем, наприклад, як уникнути внутрішньоутробної інфекції або забезпечити ембріон достатньою кількістю гормонів.

Related

Технології 5166931222164876772

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item