Міністр агрополітики Кутовий подав у відставку


Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий подав у відставку.
Про це у вівторок ввечері він повідомив у себе на сторінці в Facebook.
"Вибір міністра про відставку – абсолютно природний процес для будь-якої європейської країни і традиційної світовою практикою", - пише Кутовий.
Зі слів міністра, з посади він йде з вдячністю депутатів коаліції і фракції БПП, президенту, прем'єру, групі "Удар" і особисто Віталію Кличку.
Чиновник зазначив, що зараз завершується 5 рік його роботи в політиці і в подальшому він планує займатися залученням інвестицій в економіку України. Нагадаємо, в 2007 році Кутовий був визнаний кращим фінансовим директором України, а в 2008 році увійшов у десятку кращих фінансистів України.
За повідомленням прес-служби відомства, за час роботи Кутового на посаді аграрного міністра, Кабмін закріпив у бюджеті норму про аграрної дотації в розмірі 1% від ВВП виробленої сільськогосподарської продукції, що вже в травні місяці дало можливість виплатити дотації фермерам в розмірі майже 322 млн грн. Загальна сума на цей рік становить 5,5 млрд грн.
Командою міністерства був також розроблений законопроект про демонополізацію спиртової галузі. Їм регламентується норма роздержавлення держпідприємств спиртової галузі та запроваджується поетапна лібералізація ринку спирту в Україні. Документ був прийнятий Кабінетом міністрів, зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді.
Також у Міністерстві зазначають, що були розширені квоти на аграрні товари для експорту в ЄС. Підписано протокол інспекційних, карантинних і ветеринарно-санітарних вимог до експорту замороженої яловичини з України в Китай, що дозволить експортувати яловичину вітчизняного виробництва в КНР.
Зовнішньоторговельний оборот агропродукції досяг $19,6 млрд, що становить 26,1% всього зовнішньоторговельного обороту України. Були законодавчо затверджені заходи для підтримки органічного виробництва та нішевих культур. Також рівень врожаю та експорту вперше за історію незалежності досяг рекорду – було зібрано 66 млн тонн зернових і експортовано 40,2 млн тонн зернових.
У своєму повідомленні Кутовий звернувся до Парламенту з проханням поставитися до заяви з розумінням і проголосувати його відставку.
По всій Україні вже зібрано понад мільйон підписів проти необдуманого впровадження ринку землі, яке в сьогоднішніх умовах становить небезпеку для держави. Збір триває у всіх регіонах України.

Related

Політика 5755108615456873561

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item