СБУ: Уражені вірусом файли не можна розшифрувати


Вірус вражає пристрої під управлінням Windows.
Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України, інформує Ракурс.
Так, вірус Petya.A атакує комп'ютери й автоматизовані мережі під управлінням ОС Microsoft Windows шляхом шифрування файлів користувача, після чого виводить повідомлення з пропозицією здійснити оплату ключа дешифрування в біктоінах в еквіваленті 300 дол. для розблокування даних.
"На сьогодні зашифровані дані, на жаль, розшифровці не підлягають", — наголосили у СБУ.
Також уточнено, що зараження комп'ютерів відбувається через відкриття шкідливих додатків (документи Word і PDF-файли), які були надіслані на електронні адреси.
"Атака, основною метою якої було поширення шифрувальника файлів Petya.A, використовувала мережеву вразливість MS17-010, внаслідок експлуатації якої на інфіковану машину встановлювався набір скриптів, які використовували зловмисники для запуску згаданого шифрувальника файлів", — додали у СБУ.
Найближчим часом СБУ планує організувати кілька публічних комунікаційних майданчиків для спільного обговорення пропозицій за участю представників громадськості, експертів, науковців, представників медіа та профільних органів держвлади.
Нагадаємо, в Україні сталася масштабна хакерська атака, що призвела до масових збоїв у роботі державних відомств, торговельних мереж, енергокомпаній, ЗМІ, банків і поштових сервісів, а також зупинила роботу платіжних терміналів у метрополітені Києва.
Поліція вже відкрила справу за фактом несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів і автоматизованих мереж в Україні.
При цьому вірус Petya.А поширюється не лише по Україні, але й по світу: масові атаки зафіксовано в Європі, Росії та Індії.

Related

Технології 8068352074457931043

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item