Шлях в Європу: В які європейські міста можна буде швидко доїхати поїздом

Керівництво Укрзалізниці анонсує запуск великої кількості поїздів до європейських міст
З 11 червня українці зможуть їздити до країн Шенгенської угоди без віз.
За словами голови правління Укрзалізниці Войцеха Балчуна, безвізовий режим з ЄС відкриває перед компанією нові перспективи і Укрзалізниця має намір активно освоювати ринок міжнародних перевезень.
Керівництво компанії анонсує запуск великої кількості поїздів до європейських міст. Наразі поїзди та вагони Укрзалізниці курсують до шести країн Європи – Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Болгарії та Польщі.
НВ розповідає, куди можна буде доїхати з Укрзалізницею вже цього літа.
Варшава
Щодня до столиці Польщі можна доїхати поїздами з Києва та Львова. Київський потяг відправляється близько п’ятої години вечора і за шістнадцять годин, вранці наступного дня, прибуває до Варшави. Львівський потяг відправляється о 22:20 і прибуває до Варшави за одинадцять з половиною годин. Цим же потягом приблизно за той самий час можна доїхати до польського міста Вроцлава.
Проте Укрзалізниця має пропозиції зі швидшим сполученням.
Перемишль
До польського міста в семи кілометрах від українсько-польського кордону можна доїхати щоденним швидкісним потягом Київ-Перемишль. З Києва всього за 7 годин і 40 хвилин, зі Львова – за 2 години 10 хвилин. Перший поїзд Інтерсіті+ поїхав цим маршрутом ще в грудні 2016 року. Відправлення з Києва о 06:45, зі Львова о 12:15. Поїзд зручний тим, що вже за годину після прибуття на станцію Перемишль там можна пересісти на поїзд до Кракова та Вроцлава.
Наразі квитики на поїзд Київ-Перемишль можна купити лише в касах Укрзалізниці. Проте вже з середини червня, запевняє голова правління Укрзалізниці Войцех Балчун, можна буде оформити квиток через онлайн-сервіс. Проїзд з Києва у вагонах І класу вартує близько 574 грн, ІІ класу – 406 грн, зі Львова у вагонах І класу – 235 грн, ІІ класу – 172 грн.
Наразі Укрзалізниця опрацьовує запуск другої пари поїзда Київ-Перемишль. Він їхатиме через Тернопіль, Хмельницький та Вінницю. Міністр інфраструктури Володимир Омелян обіцяє забезпечити для нового поїзда зручні пересадки за напрямками до Маріуполя, Лисичанська та Одеси.
Хелм
В це місто на південному сході Польщі в 25 кілометрах від України можна буде поїхати рейковим автобусом вже з 12 червня. Поїзд вирушатиме з міста Ковель у Волинській області об 11:50 і менш ніж за три години буде на станції прибуття. Зупинки на проміжних станціях не передбачені, а прикордонний контроль здійснюватиметься під час руху поїзда.
Щоденний поїзд Ковель-Хелм матиме два вагони та 182 місця для пасажирів. В разі великого попиту кількість рейсів на маршруті збільшать.
Продаж проїзних документів на поїзд до міста Хелм у залізничних касах міжнародного сполучення вже відкритий. Квиток коштуватиме близько 200 гривень.
Краків
Вже з 1 серпня можна буде доїхати поїздом і до цього польського міста на березі Вісли. Поїзд вирушатиме зі Львова. Деталі поки невідомі.
Після Кракова, за словами Балчуна, Укрзалізниця планує зв’язати Чернівці з Румунією, запустити прямі поїзда до Словаччини та Угорщини.
Також Укрзалізниця готує запуск поїзда П'ять столиць, який з'єднає Київ з Мінськом, Вільнюсом, Ригою і Таллінном, розповідає Володимир Омелян. А згодом цей маршрут продовжать до Одеси.
Крім того, за словами міністра, Укрзалізниця планує запустити потяги за напрямками Мукачево - Будапешт, Київ - Вільнюс, Мінськ - Варна, Київ - Відень і Одеса - Кишинів.
Наразі до Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії та Болгарії з Києва та Львова курсують причіпні вагони. Зокрема, вагон Львів–Варна, п’ятничний Київ–Бухарест, Київ–Братислава та щоденні Київ–Прага, Київ–Будапешт та Львів–Будапешт.
Ціни на квитки міжнародних рейсів варіюються в залежності від курсу євро на день оформлення квитка.

Related

Суспільство 7504225963210760393

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item