В російському музеї облили кислотою голу жінку


В російському художньому музеї Ермітаж сірчаною кислотою облили оголену Данаю. 
Жінка зображена на полотні відомого голландського живописця Рембрандта. Акт вандалізму відбувся 15 червня 1985 року, коли у виставковий зал разом з екскурсійною групою зайшов 48-річний литовець Бронюс Майгіс.
Хуліган дістав ніж і двічі порізав шедевр
Чоловік спочатку запитав у робітниць музею, яка з картин в є найбільш цінною. Після цього підійшов до "Данаї" і, діставши з-під поли склянку, вилив її вміст прямо в центр полотна. Фарба почала пузиритися та міняти колір. Хуліган також дістав ніж і двічі порізав шедевр.
Пізніше експертиза визнала чоловіка неосудним. Пан Майгіс пояснив, що зробив це з політичних міркувань. За рішенням суду, чоловіка визнали психічно хворим, діагноз –уповільнена шизофренія. Його відправили в ленінградську психіатричну лікарню, де Майгіс провів 6 років. Згодом злочинця відправили в аналогічний заклад у Литві.
Картина Рембрандта після пошкодження. ФОТО: maxpark.com
Картина Рембрандта після пошкодження. ФОТО: maxpark.com
Протягом півтора року над полотном працювала команда реставраторів Ермітажу. Вони зміцнили барвистий шар та ґрунтовку. Наступним етапом було тонування з використанням техніки олійного живопису, аналогічній авторському стилю.
Остаточно реставрація закінчилася через 12 років – 1997-го. З тих пір картина демонструється в залі голландської і фламандської шкіл на другому поверсі головної будівлі Ермітажу. Для запобігання актів вандалізму картина захищена броньованим склом.
Рембрандт Гарменсзон ван Рейн (1607-1669) – нідерландський художник, офортист доби бароко.
Картина "Даная" (1636-1647) – полотно Рембрандта з колекції Ермітажу, написане за мотивами давньогрецького міфу про Данаю, матір Персея. Коли цар давньогрецького міста Аргоса дізнався про пророцтво, згідно з яким йому судилося померти від руки сина своєї дочки Данаї, він закрив її в підземеллі та приставив до неї служницю. Однак це не завадило Зевсу проникнути до Данаї у вигляді золотого дощу. В результаті зв'язку між ними народився Персей.
До цього сюжету зверталися також такі знамениті художники, як Тиціан, Корреджо, Госсарт та Клімт.

Related

Суспільство 6007238514892658436

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item