Про що сказав Порошенко каналу Fox News

Найцікавіша частина візиту Порошенка в Вашингтон – інтерв’ю американському каналу Fox News – дуже прихильного до республіканців
Видно (і похвально теж), що Порошенко добре підготувався до цього інтерв’ю.
Усі фрази добре продумані і відточені. Навіть така собі спроба пожартувати, злегка підколоти Трампа: «Якщо описувати один словом, то зустріч була – чудова (great – слово, яким в політичній риториці явно зловживає Трамп)».
Основні меседжі: я – миротворець, Путін – агресор. Цифри російської військової присутності включно з Кримом (що, погодьтесь, рідко коли доводиться почути у цьому виконанні). Ілюстрація, що на Донбасі російської техніки більше, ніж має Бундесвер. Інші приклади. Спроба через кому, але назвати також і приклади економічної співпраці. Все правильно і професійно.
Але, звичайно, для журналіста цього каналу найпринциповіше запитати, а що Порошенко думає про розслідування російського втручання в американські вибори і перешкоджання Трампом правосуддю у цій справі? Він гарно підводить до цього питання. Спочатку з’ясувавши, що Порошенко не довіряє Путіну, що російські війська все ще у великій кількості в Україні.
З’ясувавши в загальному плані, журналіст переходить до свого основного питання: «Ну, так і що, Трамп реально з цим дружить?» Звичайно, формулювання зовсім інше, але суть саме ця.
І ось тут відкривається ще одна завіса над нинішньою поїздкою Порошенка в Вашингтон. Судячи з усього, прямими неприкритими лестощами і компліментами Порошенко вирішив подружитися з Трампом. Ну, можливо, вважається, що таким чином ми закриємо дуже двозначну історію з Манафортом.
Порошенко з лукавинкою говорить, що не хотів би якось впливати чи бути втягнутим у юридичні процедури (такий собі дисклеймер), але президент Трамп не виглядає таким, який має якісь погані зв’язки з росіянами.
Тобто заявивши про небажання потрапити в делікатну юридичну ситуацію, Порошенко просто таки влипає в політичну двозначність.
Як на мене, дуже слаба і контрпродуктивна фраза. Фактично увесь рівень нинішньої підтримки України з боку США забезпечений завдяки тиску на Трампа за зв’язки з Росією. І ця кампанія далеко не закінчена. І хоча імпічмент Трампу наразі не виглядає як найбільш вірогідний сценарій розвитку подій, тим не менше ніхто нині не може передбачити, чим усе це закінчиться.
І поки це не закінчилось Україні по суті дуже вигідно, щоб у Трампа була потреба виправдовуватися. Але навіщо виправдовувати/відбіляти його своїми руками? Тим більше навіщо так прямолінійно і неаргументовано? Тим більше, що ми таки багато не знаємо про характер взаємин та комунікацій Трампа і його оточення з росіянами.
Адже поясніть мені, а як так потрібно виглядати, щоб зв’язок з росіянами був очевидний? Будьонівка і парашут за спиною?
Тим більший подив викликає ця частина розмови на тлі гарної підготовки Порошенко до інтерв’ю. Можна ж було знайти обтічні формулювання на кшталт, що «ми говорили про підтримку України». А далі – додумуйте самі.
Але принаймні один з основних задумів візиту розкрився. Якщо Джастін Трюдо заходився шукати підходи до Трампа через Іванку Трамп, то президент Порошенко вирішив кавалерійським наскоком зачарувати Трампа особисто. Це помітно не лише з інтерв’ю, але і з перенасиченого компліментами спілкування з президентом США.
Сподобатися Трампу. Добре якщо вийде.
А якщо ні? Адже президент Трамп точно не належить до кола наших симпатиків. А ось його опоненти – найчастіше наші друзі.
Тому не загратися у «підтримку Трампа», як на мене, сьогодні так само важливо, як минулого року було не загратися у «підтримку Хілларі Клінтон».

Related

Події у світі 1438596555754319733

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item