Кілограм грибів продають за 174 тисячі гривень


Гектар найдешевших трюфелів принесе 1 800 євро прибутку на десятий рік, а на двадцятий - 43 200 євро. 
Про це розповідає вінничанин Олександр Джига, який займається вирощуванням трюфелів
"Мій дід і батько були лісниками. Колись вони закладали плантацію грибів, які називали "волове серце". Ми з відрами ходили до лісу по ті гриби. Потім приїхав товариш з Франції, питає, от там вирощують трюфель чи в нас можна і показує фото мені мого волового серця", - розповідає Олександр
З цікавості Олександр підняв старі книги по лісівництву. Виявилось, що плантації трюфелів закладались ще за Петра I. Тоді гриби експортувались у Францію. Подібні закладки є в Піщанському, Ямпільському, Крижопільському районах Вінницької області та на території Бессарабії.
"Почав цікавитись сучасними технологіями вирощування трюфелів. Виявилось, колись їх садили у лісі, біля дубів та інших дерев. Робили закладку і чекали 8 років до появи першого плоду. Тепер за допомогою крапельного зрошування і технологічної обрізки дерев можна отримати урожай на 4 рік. Змінились і кількість урожаю. Раніше з гектару збирали 50 кілограмів грибів, зараз 150", - каже Джига.
Якщо закласти плантацію по старому методу, треба вкласти 2 тисячі євро. По новому, з обгородженням, висадкою й підрізкою дерев, сучасним посадковим матеріалом – 10 тисяч євро. Окупиться справа за 5 років при інтенсивному вирощуванні і 8-10 років при звичайному.
Найдорожчий - пьємонтський трюфель. Його мінімальна ціна - 2 000 євро, а максимальна 6 тисяч. Це означає, що за 20 років він дасть прибуток власнику плантації в розмірі 350 900 євро. При цьому до врожаю трюфеля треба додати урожай горіха. Спори гриба ростуть в коренях цього дерева.

Related

Бізнес 3401762583418887209

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item