Визнали заповідним метеоритний кратер, якому 400 млн років


Одне з найдавніших на Землі місць падіння метеоритів, розташоване на Вінниччині, оголосили об'єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. Його вік близько 400 млн років.
"Враховуючи загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки та Закон "Про екологічну мережу України", рішення сесії Вінницької обласної ради 5-го скликання, з метою збереження цінних природних комплексів депутати обласної ради вирішили: оголосити об'єктом природно-заповідного фонду місцевого значення геологічну пам'ятку природи "Іллінецький кратер", - йдеться у рішенні Вінницької обласної ради.
Це місце на Поділлі несе на собі відбиток події планетарного масштабу. Метеорит, який уже від тертя об атмосферу розігрівся до температури плавлення, після удару об землю, вибухнув. Вивільнену при цьому енергію, як стверджується у деяких публікаціях, можна порівняти з вибухом 120-мегатонної бомби. Температура сягала 4-5 тисяч градусів.
Заповідний об'єкт з прилеглою місцевістю орієнтовно має площу 17,2 га. Розташований на території Якубівської сільської ради Іллінецького району.

Related

Цікаво 2639224727237667262

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item