Чиновник пояснив, чому більше не буде долара по 8 грн


Повернути курс долара до 8 гривень можливо, про це розповів радник президента Ігор Уманський. Був в.о. міністра фінансів, першим заступником міністра.
"Теоретично це можливо. Питання - в наслідках. І головне - навіщо це робити. Гроші в часі мають вартість, у тому числі через інфляцію. Купівельна спроможність долара на сьогоднішній день і 20 років тому значно відрізняється, як і будь-якої іншої валюти. Це нормальний процес. Повертати курс 8 або 12 сенсу немає. Якщо гривня буде стабільною, то насправді номінальне співвідношення є вторинним. Інший момент - має бути належне соціальне забезпечення, гідний рівень зарплати. Над цим і треба працювати уряду", - сказав Ігор Уманський.
Стабільність національної валюти повинен забезпечувати Нацбанк.
"Конституційне завдання Нацбанку, про яке там часто намагаються забути - це стабільність національної валюти. Зараз причин для різкого падіння гривні немає. Більш того, зараз вона трохи зміцнюється, це сезонний фактор. Нацбанк виходить на ринок і скуповує надлишок валюти, тим самим зменшуючи коливання курсу. Якби він цього не робив, гривня б дещо зміцнилася. Але восени б знову знецінилася. Тут завдання Національного банку - не допускати як падіння, так і зростання курсу. Восени Нацбанк виходитиме на ринок з додатковою пропозицією валюти", - додав радник президента.
Обмінний курс гривні в 2018 році складе 29,3 грн за долар, в 2019 - 30,5 грн, в 2020 - 31 грн за долар. Такі прогнози в проект бюджетної резолюції до 2020 року заклав уряд.

Related

Економіка 5204898538890082811

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item