"План Маршалла" переходить до дій: Україна може піти шляхом Німеччини


Реалізація економічної допомоги для України - так званого плану Маршалла - переходить від політичних розмов до конкретних дій.
Про це заявив екс-прем'єр Литви, депутат литовського Сейму Андрюс Кубілюс в інтерв'ю "Укрінформу".
"Я навіть не сподівався, що так швидко все просуватиметься, тобто ми вже переходимо від загальної політичної розмови про цей план до конкретики, тобто, хто розроблятиме ті чи інші проекти", - сказав політик.
Група литовських та українських депутатів побувала у Вашингтоні, Берліні та Брюсселі, де провела переговори з політиками та представниками фінансових інституцій.
"У Брюсселі ми настільки просунулися вперед у цьому плані, що почали обговорювати конкретні організаційні питання. Наприклад, хто описуватиме конкретні механізми допомоги, який мандат має отримати Єврокомісія та Європейський інвестиційний банк для того, щоб на своєму рівні працювати над цим планом, що повинен задекларувати Європарламент перед самітом "Східного партнерства", який відбудеться в листопаді", - зазначив екс-прем'єр Литви.
Ініціативна група намагається використати досвід Німеччини 1947 року, коли гроші, які виділяли за "планом Маршала" зосереджували, зокрема, у банку KfW (німецький державний банк, заснований у 1948 році як складова частина "плану Маршалла". - Gazeta.ua).
"Щоб конкретна фінансова інституція, яка отримає фінанси від Європейського інвестиційного банку чи від інших фінансових установ, змогла надавати ці гроші як кредити малому та середньому бізнесу на набагато кращих умовах порівняно з тими, які зараз є в Україні", - констатував Кубілюс.
Литовський політик повідомив, що група зараз робить усе можливе, щоб "план Маршалла" обговорювали на різних міжнародних форумах від Варшави до Лондона і Брюсселя.
Зараз провели "дуже вдалу підготовчу роботу", яка дає можливість сподіватися на обговорення плану на cаміті "Східного партнерства" в листопаді у Брюсселі.
"План Маршалла" - програма допомоги Європі після Другої світової війни. Його висунув 1947 року американський державний секретар Джордж Маршалл. Набув чинності в квітні 1948 року. У плані брали участь 17 європейських країн, враховуючи Західну Німеччину.
29 лютого 2016-го співголова українсько-німецької міжпарламентської комісії Карл-Георг Вельман заявив про підготовку масштабного плану допомоги Україні як доповнення до угоди про асоціацію України з ЄС.

Related

Політика 4923412699373990099

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item