Лукашенка не треба запрошувати в Київ - дипломат


- Поки Білорусь прив'язана до Росії і є її васалом, ні на які домовленості з Лукашенком сподіватися не можемо. У них немає волі самостійно реалізовувати свої плани. Це замість них робитиме РФ, - каже дипломат Богдан Яременко.
16 листопада білоруські спецслужби затримали ще одного громадянина України, керівника підприємства ПАТ "Завод обважнювачів" Олександра Скибу. У КДБ Білорусі не повідомили про причини затримання українця. 25 жовтня 2017 року у Мінську за підозрою у шпигунстві затримали журналіста "Українське радіо" Павла Шаройка. Раніше за невідомих обставинах у Гомелі зник українець Павло Гриб. Пізніше він знайшовся у СІЗО Краснодару в РФ, де його утримують за підозрою у тероризмі.
Це вже третій українець, у якого виникають проблеми із правоохоронцями у Білорусі. Виходить у Білорусь так само небезпечно їздити як і в Росію?
- Білорусь страшна тим, що не може перешкодити російським спецслужбам, Міноборони РФ робити все, що їм заманеться. Майже повністю віддала свою територію для їхньої діяльності. В силу диктаторського режиму, Лукашенко несе загрозу ще й сам по собі. Оскільки не є демократичним і правовим. Фактично не дозволяє забезпечити права і інтереси українських громадян у цивілізований спосіб. Ця країна зараз є не дружньою, вона становить загрозу для інтересів України — як нацбезпеки так і окремих громадян.
Чи ще більше небезпечно, бо тут не чекаєш загрози?
- Загравання з Лукашенком відбувається зовсім не тому, що українське керівництво не розуміє загроз. А тому що ігнорує їх в силу торгівельно-економічних інтересів.
Як у цій ситуації мали б повестися?
- Україні не потрібно було заохочувати контакти на найвищому рівні. Після Революції гідності перший візит Турчинова був у Мінськ. Далі ту саму лінію продовжив президент Порошенко. Політетхнологи Адміністрації президента пояснюють це як довгострокова стратегія на відрив Білорусі від Росії. У нас немає ресурсів, а в Білорусі бажань відриватися. Ця хибна стратегія осмислена, коли жертвують національними інтересами в ім'я комерційних.
А як тоді витягувати затриманих українців?
- Для цього є дипломатична служба. Швидше за все білоруський режим піде тими ж стопами, що і росіяни. Спочатку засудять, а потім почнуться переговори про обмін або видачу для відбуття покарання в Україні. Якщо наша дипломатія не може упередити, то повинна боротися із наслідками.
Чи все таки можна пробувати впливати на Лукашенка?
- Найкраще — це дистанціюватися від нього. Не запрошувати із офіційними візитами до Києва. Це би показувало, що не все добре у стосунках.
На які важелі можемо тиснути? Що варто робити у відповідь?
- Не заохочувати європейські країни до діалогу з Білоруссю, тим більше надання Мінську фінансових послуг. Бо все витратиться лише на посилення особистого режиму Лукашенка.
З державою, яка є прогнозовано недружньою, не можна встрягати ні в які стратегічні проекти. Торгувати можна, але тільки правильно - в якихось галузях варто, а десь - ні.
Українське Міністерство закордонних справ оголосила персоною нон ґратасекретаря посольства Білорусі в Києві у відповідь на ідентичні дії Мінська.

Related

Політика 593618795981117280

Post a Comment

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item