Нафтогаз переміг Газпром у Стокгольмському арбітражі

АК "Нафтогаз України" переміг Газпром у Стокгольмському арбітражі за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.
Арбітраж повністю відхилив вимоги Газпрому по положенню "бери-або-плати" на $56 млрд у 2012-2017 роках, повідомили у прес-службі Нафтогазу.
Також суд знизив ціну російського газу для України у II кварталі 2014 року до $352 за тис. куб. Так, Газпром вимагав сплатити за газ, поставлений навесні 2014 року, ціну $485 за тис. куб.
Нафтогазу вдалося досягти скорочення майбутніх обов'язкових річних обсягів більш ніж в 10 разів відповідно до своїх потреб в імпорті.
"Арбітражний суд визнав недійсними кабальні положення контракту. Тим самим наблизив його до ринкових європейських стандартів", - кажуть у прес-службі.
Автор: Нафтогаз України
Крім цього, Стокгольмський арбітраж зауважив, що Нафтогаз не мусить платити за постачання газу на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей будь-якій іншій особі, ніж Нафтогаз. Майбутні поставки на зазначені території не стосуватимуться Нафтогазу до припинення окупації територій на Сході України.
Завдяки рішенню суду Нафтогаз заощадив $1,8 млрд на покупках газу в 2014-2015 роках. Водночас, позитивний ефект за весь термін дії контракту на поставку газу оцінили у $75 млрд.
Водночас, у Газпромі спростували заяву Нацбанку.
Арбітри визнали чинними основні положення контракту і задовольнили більшу частину вимог Газпрому про оплату поставленого газу. Крім цього, суд зобов'язав українську сторону сплатити на користь Газпрому суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $2,018 млрд, передає ТАСС.
За постачання газу на окуповані території Луганської та Донецької областей Газпром вимагає від НАК "Нафтогаз України" близько $1,3 млрд.

Related

Економіка 8791581430808361680

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item