Україну закликали змінити "мовну статтю"

Венеціанська комісія пропонує змінити статтю закону про освіту через російську мову

Венеціанська комісія закликала Україну внести зміни в "мовну статтю" щодо російської мови.

 
Венеціанська комісія закликала Україну внести зміни в "мовну статтю" українського закону про освіту щодо російської мови. Про це йдеться в рішенні Венеціанської комісії щодо положень нового закону України Про освіту щодо викладання державною мовою, мовою меншин та іншими мовами.
 
"Новий закон не надає ніяких рішень для мов, які не є офіційними мовами ЄС, зокрема для російської мови, найбільш використовуваної недержавної мови. Менш сприятливе ставлення до цих мов важко виправдати, і тому піднімає питання дискримінації", - йдеться в рішенні.
 
Венеціанська комісія вважає, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін до 7-ї статті і заміна її положення більш збалансованим.
 
До слова, згідно з новим законом про освіту, особам, які належать до нацменшин, гарантується право на навчання в комунальних навчальних закладах для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд з державною мовою, мовою відповідної національної меншини.
 
Якщо дитина належить до національної меншини, то в дитячому садку і початковій школі вона може вивчати своєю мовою певну кількість предметів.
 
А з 5 класу, якщо мова йде про офіційні мови ЄС - "одну або кілька дисциплін". А якщо мова не йде про офіційну мову ЄС, наприклад, про російську, - то лише мову і літературу своєї меншини.
 
Нагадаємо, раніше Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини про урізання прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України Про освіту.
 
Як повідомлялось, 29 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон Про освіту на експертизу до Венеціанської комісії.

Related

Суспільство 1579796868313886889

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item