Україну закликали змінити "мовну статтю"

Венеціанська комісія пропонує змінити статтю закону про освіту через російську мову

Венеціанська комісія закликала Україну внести зміни в "мовну статтю" щодо російської мови.

 
Венеціанська комісія закликала Україну внести зміни в "мовну статтю" українського закону про освіту щодо російської мови. Про це йдеться в рішенні Венеціанської комісії щодо положень нового закону України Про освіту щодо викладання державною мовою, мовою меншин та іншими мовами.
 
"Новий закон не надає ніяких рішень для мов, які не є офіційними мовами ЄС, зокрема для російської мови, найбільш використовуваної недержавної мови. Менш сприятливе ставлення до цих мов важко виправдати, і тому піднімає питання дискримінації", - йдеться в рішенні.
 
Венеціанська комісія вважає, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін до 7-ї статті і заміна її положення більш збалансованим.
 
До слова, згідно з новим законом про освіту, особам, які належать до нацменшин, гарантується право на навчання в комунальних навчальних закладах для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд з державною мовою, мовою відповідної національної меншини.
 
Якщо дитина належить до національної меншини, то в дитячому садку і початковій школі вона може вивчати своєю мовою певну кількість предметів.
 
А з 5 класу, якщо мова йде про офіційні мови ЄС - "одну або кілька дисциплін". А якщо мова не йде про офіційну мову ЄС, наприклад, про російську, - то лише мову і літературу своєї меншини.
 
Нагадаємо, раніше Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини про урізання прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України Про освіту.
 
Як повідомлялось, 29 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон Про освіту на експертизу до Венеціанської комісії.

Related

Суспільство 1579796868313886889

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item