Вчені NASA виявили нову планету в далекій зоряній системі

У NASA розповіли про нове відкриття
17 грудня NASA повідомило про відкриття планет Kepler-90i і Kepler-80g. Планети вдалося виявити за допомогою штучного інтелекту.
Нове відкриття було зроблено командою, яка працювала на космічному телескопі Kepler. При цьому астрономи використовували методи машинного навчання від Google. Вчені займаються пошуками позаземного життя за допомогою телескопа Kepler з 2009 року.
Зокрема, на брифінгу виступив розробник штучного інтелекту Крістофер Шеле, старший інженер-програміст Google AI.
Космічний телескоп Kepler виявив понад 30000 можливих планет, які обертаються навколо далеких зірок. Дослідники навчили комп'ютер відрізняти слабкі сигнали планети за допомогою нейронної мережі. Пошук нових світів при використанні цієї техніки машинного навчання дав не один, а два відкриття: Kepler-90i і Kepler-80g.
За словами Крістофера Шеле, нейронна мережа просіювала дані Kepler і допомогла виявити слабкі транзитні сигнали від раніше пропущеної восьмої планети, яка обертається навколо зірки Kepler-90, в сузір'ї Дракона.
Планета Kepler-90i приблизно на 30 відсотків більше за Землю. Kepler-90i настільки близька до своєї зірки, що, її середня температура поверхні, як вважають, перевищує 425 градусів за Цельсієм, тобто, вона знаходиться на одному рівні з Меркурієм. При цьому найбыльш далека планета зірки Kepler-90, під назвою Kepler-90h, видалена на таку ж відстань від своєї зірки, як Земля від Сонця.
Таким чином, вперше зоряна система з такою ж кількістю планет, як наша Сонячна система, була виявлена в глибокому космосі.
"Вперше з тих пір, як наші предки виявили планети Сонячної системи тисячі років тому, ми знаємо напевно, що наша сонячна система не є єдиним рекордсменом за кількістю планет. Зоряна система Kepler-90, це як міні-версія нашої Сонячної системи. У вас є маленькі планети всередині і великі планети зовні, але все розташовується набагато ближче", - сказав астроном Ендрю Вандербург.
Фахівці NASA вже назвали це "дуже вдалою знахідкою" - з надією, що в майбутньому за допомогою штучного інтелекту будуть виявлені й інші невідомі планети.
"Як ми і очікували, є захоплюючі відкриття, які ховаються в архівних даних Кеплера, чекаючи правильного інструменту або технології, щоб розкопати їх. Це відкриття показує, що наші дані будуть скарбницею для дослідників на довгі роки", - сказав Пол Герц, директор відділу астрофізики NASA у Вашингтоні.

Нова зоряна система в порівнянні з Сонячною
Нова зіркова система в порівнянні з Сонячною

Планета Kepler-90i була не єдиним скарбом, який виявила ця нейронна мережа. В системі Kepler-80 виявили шосту планету. Ця планета, Kepler-80g, розміром з Землю, і чотири з її сусідніх планет утворюють так званий резонансний ланцюг, де планети прив'язані своєї взаємної гравітацією в ритмічному орбітальному танці. Результат - надзвичайно стабільна система, подібна семи планетам в системі TRAPPIST-1.
Нагадаємо, 22 лютого 2017 року в штаб-квартирі Американського аерокосмічного агентства (NASA) провели прес-конференцію, в ході якої вчені оголосили про відкриття семи планет в системі TRAPPIST-1.
Раніше ЗМІ повідомляли, що американські вчені довели можливість виникнення життя з глини. Дослідники показали, як органічна бурштинова кислота взаємодіє з глинистими мінералами.

Related

Цікаво 1857744174710806686

Post a Comment

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item