Експерт розповів,чому долар може подорожчати до 30 гривеньГривня й надалі девальвуватиме. Вже найближчим часом долар виросте до 29 гривень. На такій позначці може протриматися довго. Влітку йомовірніше за все гривня зміцніє, а вже восени знову впаде до 30 гривень за долар.

Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Кущ.
"Купуючи долар ми інвестуємо свої зароблені гроші в економіку США. З одної точки зору це безглуздо. Потрібно піднімати гривню, користуватись гривнею і вкладати гроші в національну валюту. Розумом це можна пояснити, але емоційно важко. Якщо людина бачить, що восени долар був 27, а зараз 29 і на кожній тисячі доларів людина заробляє 2 тисячі гривень, то таку спокусу дуже важко буде чимось перебити", - каже експерт.
Тіньовий сектор економіки формується в доларах. Є така практика, що дістати готівковий долар легше, ніж готівковий євро. Попит з боку бізнесу і формує ринок. До того ж євро дуже молода валюта і дуже динамічна. Українці таких коливань не люблять.
"В подорожчанні винне й суспільство. Воно нейтрально ставиться до того, як уряд девальвує гривню. Якби у Польщі чи в Румунії уряд так концентрувався навколо іноземної валюти, то населення вже б давно вийшло на вулицю і вимагало відставки голови центрального банку та уряду. В нас всім байдуже", - каже Олексій Кущ.
Щоб українців повернути до гривні треба, щоб держава пропагувала гривнецентризм. Для цього треба відновити довіру населення до Нацбанку, до уряду, необхідно, щоб бізнес постійно розвивався. Потрібна багатогранна стратегія розвитку, показати людям простий і досить ефективний план, як подолати бідність. І пояснити, що одним з ключових моментів цього плану має бути політика гривнецентризму. Це має бути сказано тими політиками, яким люди довіряють.
Національний банк України на 24 січня встановив курс долара на рівні 28,86 грн. Це на 1 коп. менше, ніж було вчора. Євро подорожчав на 1 коп. Сьогодні коштує 35,35 грн.
Курс російського рубля - 51 коп.

Related

Економіка 5359726657143062604

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item