Запускають першу сонячну електростанцію в Чорнобильській зоні


Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС.

Нова електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього в ста метрах від нового "саркофага" - гігантського металевого купола, пише AFP.
Сонячна установка повинна запрацювати протягом декількох тижнів.
"Ця сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру, або близько 2000 квартир", - сказав в інтерв'ю голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін.
Компанія витратила 1 млн євро на установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 гектара.
"Ми сподіваємось, що інвестиції окупляться протягом семи років. Кількість сонячного світла тут така ж, як і на півдні Німеччини", - говорить Варягін.
Україна, яка припинила закупівлі природного газу у Росії, прагне використовувати потенціал Чорнобильської зони відчуження, яка оточує атомну електростанцію і не придатна до сільського господарства. Установка величезного купола над руїнами пошкодженого реактора трохи більше року тому дозволила реалізувати проект сонячної електростанції.
В результаті, радіація поблизу заводу впала до 10% від попередніх рівнів, згідно з офіційними даними. Проте, запобіжні заходи, як і раніше необхідні: сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені на землі. Грунт залишається забрудненим.
У минулому році консорціум завершив будівництво сонячної електростанції потужністю 4,2 мегавата в радіаційній зоні у сусідній Білорусі, недалеко від Чорнобиля. Влада України запропонувала інвесторам майже 25 кв м для потенційного будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі.
"Київ отримав близько 60 пропозицій від іноземних компаній, в тому числі американських, китайських, датських і французьких, які розглядають можливість участі в майбутніх сонячних розробках в цьому районі", - повідомляє прес-секретар Державного агентства з управління зоною відчуження Олена Ковальчук.
Жешева земля і близькість енергетичних мереж роблять Чорнобиль особливо привабливим.
Інвесторів приваблює "зелений тариф", який "перевищує в середньому на 50 відсотків європейські тарифи", - сказав Олександр Харченко, виконавчий директор Дослідницького центру енергетичної промисловості.
В мережі з'явились яскраві світлини працівників, які продовжують підтримувати життєдіяльність в Чорнобильській зоні відчуження. Про будні співробітників Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" розповіла фотоагенція "The Gate Agency".

Related

Економіка 1878930574038045068

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item