Вперше в лабораторії виростили людську яйцеклітину


Британські біологи вперше змогли виростити повноцінні яйцеклітини. Експеримент провели з використанням особливого коктейлю з білків і сигнальних молекул.
"Ми навчилися управляти всіма стадіями росту яйцеклітин у лабораторії, що розширює наш арсенал у боротьбі з безпліддям", - повідомила Евелін Телфер з Единбурзького університету.
За її словами, зараз вчені намагаються зрозуміти, як потрібно змінити умови середовища, щоб змусити яйцеклітини рости краще.
Мікробіологи сподіваються отримати дозвіл на проведення досліду із запліднення.
Результати дослідження опублікували у науковому журналі Molecular Human Reproduction.
Телфер та її колеги виростили повноцінні яйцеклітини не з стовбурових клітин мишей, а з незрілих гамет, витягнутих з яєчника декількох десятків жінок-добровольців.
"Це прорив, який показує, що можливий повний розвиток яйцеклітин людини в лабораторії, більш як через 20 років після того, як це було успішно випробувано на мишах. Як визнають автори, їм ще належить зробити набагато важливіші дослідження, але це може послужити основою для збереження фертильності у жінок і дівчаток із ширшим спектром видів раку, ніж це можливо, використовуючи існуючі методи", - говорить професор Деніел Брайсон з департаменту репродуктивного здоров'я Манчестерського університету.
Подібна техніка вирощування яйцеклітин дозволить раковим хворим зберегти шанси на продовження роду навіть у тому випадку, якщо їхні статеві клітини знищить радіація.
Вчені назвали найнезручнішу позу для сексу - "69 стоячи". Виявилося, що 57% жінок і 43% чоловіків назвали саме цю позицію найбільш незручною. У них вона викликає стрес.

Related

Цікаво 5276919686994929617

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item