Росія вирішила припинити видобуток на захопленому родовищі газу в Чорному морі через позов України - ЗМІ

"Вишки Бойка" були "анексовані" разом з Кримом
Росія має намір припинити видобуток на Одеському газовому родовищі, захопленому під час анексії Криму, через позов України в міжнародному арбітражі, повідомили РБКджерела в федеральних і "кримських" органах влади.
За словами співрозмовника видання, претензії Києва в міжнародному арбітражному спорі з морського права стосуються незаконної господарської діяльності Росії на Одеському газовому родовищі в Чорному морі.
Співрозмовник РБК наголосив, що припинення Росією видобутку на родовищі формально зніме цю претензію. Однак Москва не збирається повертати Україні контроль над родовищем.
"У МЗС вирішили: якщо ми там [на Одеському родовищі] діяльності не будемо вести, не буде і предмета спору. Тут немає спору про належність [родовища], є суперечка з приводу господарської діяльності в морських кордонах України", - розповіло одне з джерел.
Нагадаємо, що Росія під час незаконної анексії Криму в 2014 році захопила дві самопідіймальні бурові установки Петро Годованець і Україна (відомі як "вишки Бойка") на Одеському газовому родовищі. Пізніше вони були переміщені в територіальні води РФ. Цей процес відбувався під прикриттям бойових кораблів ЧФ РФ. МЗС України заявило, що таким чином РФ порушила норми міжнародного права.
У 2016 році Україна ініціювала арбітражне провадження проти РФ у зв'язку з систематичними порушеннями нею міжнародного морського права.
Як пояснив президент України Петро Порошенко, позов пов'язаний з незаконним видобутком Росією нафти і газу на морському шельфі України.
Одеське газове родовище, розташоване на шельфі Чорного моря в 155 км від Кримського півострова, відкрито в 1988 році і запущено в експлуатацію в 2012 році. Воно знаходиться в морській економічній зоні України.
Однак після захоплення Криму там з’явилися російські самопідіймальні бурові платформи, стаціонарні платформи та судна забезпечення під прапором РФ.

Related

Економіка 1558957140066843891

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item