У Львові штрафуватимуть за порушення мовного законодавства


У Львові міська рада зобов'язала усі сфери обслуговування та громадського харчування надавати послуги українською мовою.
Постанову "Про регулювання мови обслуговування громадян у сфері надання послуг, торгівлі та здійснення інформування про товари і послуги у Львові" прийняли на засіданні міськради 15 лютого, повідомляє "Обозреватель".
"Ми в рекомендаційному стилі даємо поради закладам харчування й обслуговування, щоб в установах були екземпляри державною мовою і англійською мовою. Визначено напрямок, як повинен здійснюватися контроль і стимулювання", - заявив перед голосування заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
"У Львові в усіх сферах обслуговування громадян застосовують державну мову. Виконавець послуг зобов'язаний звертатися та спілкуватися зі споживачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземну мову можливий за бажання клієнта (споживача) в разі, якщо виконавець послуг ними володіє", - йдеться в постанові.
Державною мовою повинні бути написані цінники, реклама, вивіски, афіші та меню. Якщо реклама виконана іноземною мовою, то поруч із її текстом повинен бути переклад українською. За розміром і змістом він не може бути менший за оригінал. Виняток лише для логотипів і товарних знаків.
За недотримання вимог передбачений штраф від 17 до 170 грн. При повторному порушенні він становитиме до 459 грн. За дотриманням вимог будуть стежити працівники муніципальної охорони.
Громадський діяч, ініціатор кампанії "И так поймут" Роман Матис сподівається, що вже цього року Верховна Рада може ухвалити закон про державну мову. На думку Романа Матиса, поки що цей процес гальмують політичні сили, які змагаються за першість у реформуванні мовного законодавства.

Related

Події в Україні 4364742049147276306

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item