У США закликають владу України розслідувати погрози вбивства Гужви

Ігор Гужва

За головного редактора видання Страна.ua заступився Комітет із захисту журналістів. Він звернувся до влади України із закликом розслідувати погрози вбивства на адресу Гужви, про які він заявляв.

 
Міжнародний Комітет із захисту журналістів (CPJ) з офісом у Нью-Йорку закликав владу України розслідувати погрози вбивства стосовно Ігоря Гужви. Про це в четвер, 1 лютого, повідомила прес-служба Комітету із захисту журналістів.
 
У Комітеті відзначили, що ситуація головного редактора новинного сайту Страна.uaвикликає тривогу.
 
"Ми стурбовані тим, що редактор Ігор Гужва був змушений покинути Україну, бо він втратив впевненість у здатності або бажанні свого уряду забезпечити його безпеку", - сказала координатор програми CPJ в Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.
 
"Критика влади не є приводом для того, щоб журналіст був уразливим для переслідування або нападів", - додала вона.
 
Ігор Гужва втік до Австрії після отримання безлічі погроз на свою адресу і на тлі "безпрецедентного тиску з боку української влади", як було сказано в його заяві.
 
Він розповів, що вирішив тікати після того, як українські правоохоронні органи проігнорували кілька прохань про розслідування погроз проти нього. Гужва додав, що інші журналісти з його видання також отримували погрози.
 
У свою чергу, прес-секретар міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко повідомив CPJ, що він не знав про якісь прохання або звернення Гужви. Він також звинуватив головного редактора в тому, що він є російським "інформаційним агентом впливу".
 
Адміністрація президента України не дала негайної відповіді на прохання Комітету із захисту журналістів прокоментувати ситуацію.
 
Як повідомлялося, видання Страна.ua у зверненні до президента України заявила про те, що головний редактор виїхав до Австрії, де попросив політичного притулку через "тиск з боку влади".
 
Гужва заявив, що в Україні отримував погрози фізичної розправи і вбивства. Австрійська влада вже видала головному редактору документ про перебування в країні.
 
Нагадаємо, Ігоря Гужву звинувачували у вимаганні. Народний депутат від фракції Радикальна партія Дмитро Лінько заявив, що редакція інтернет-видання Страна.ua вимагала від нього грошей за нерозміщення компрометуючих матеріалів.

Отримуйте Свіжі Новини в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/freshnewsua

Related

Політика 3023109009975622571

Post a Comment

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

ДокаZ

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item