У величезній підводній печері знайшли кладовище майя

Кістки на дні печери Сак-Актун

Водолази виявили в печері Сак-Актун кістки людей і тварин, вік яких досягав щонайменше дев'яти тисяч років. На дні лежали скам'янілості істот, що жили за часів останньої льодовикової епохи.

Вчені з Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли близько 200 стародавніх артефактів і останків всередині Сак-Актун - найбільшої в світі підводної печерної системи. Її підземні порожнини використовувалися індіанцями майя для жертвоприношень, оскільки вважалися воротами в потойбічний світ. Про це повідомляє Science Alert.

Водолази виявили кістки людей і тварин, вік яких досягав щонайменше дев'яти тисяч років. На дні лежали скам'янілості істот, що жили за часів останньої льодовикової епохи, в тому числі гігантських лінивців, ведмедів і гомфотеріїв.
Вчені вважають, що печера була пасткою для тих, хто в неї з необережності впав: тварини і люди не могли з неї вибратися.
Також знайдені частини керамічного посуду, настінні гравюри і предмети релігійного поклоніння. 140 з майже 200 предметів належали культурі майя.
Загальна довжина Сак-Актун становить 347 кілометрів. Це друга за величиною в світі підземна печера. Перше місце займає Мамонтова печера в США (довжина майже 590 кілометрів), більша частина якої є сухою.
Раніше вчені встановили, що дві печерні системи - Сак-Актун і Дос Охос - з'єднані між собою. Дослідники виявили місце з'єднання двох печер 10 січня, через 10 місяців інтенсивної роботи.

Related

Цікаво 584278204090481838

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item