У величезній підводній печері знайшли кладовище майя

Кістки на дні печери Сак-Актун

Водолази виявили в печері Сак-Актун кістки людей і тварин, вік яких досягав щонайменше дев'яти тисяч років. На дні лежали скам'янілості істот, що жили за часів останньої льодовикової епохи.

Вчені з Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли близько 200 стародавніх артефактів і останків всередині Сак-Актун - найбільшої в світі підводної печерної системи. Її підземні порожнини використовувалися індіанцями майя для жертвоприношень, оскільки вважалися воротами в потойбічний світ. Про це повідомляє Science Alert.

Водолази виявили кістки людей і тварин, вік яких досягав щонайменше дев'яти тисяч років. На дні лежали скам'янілості істот, що жили за часів останньої льодовикової епохи, в тому числі гігантських лінивців, ведмедів і гомфотеріїв.
Вчені вважають, що печера була пасткою для тих, хто в неї з необережності впав: тварини і люди не могли з неї вибратися.
Також знайдені частини керамічного посуду, настінні гравюри і предмети релігійного поклоніння. 140 з майже 200 предметів належали культурі майя.
Загальна довжина Сак-Актун становить 347 кілометрів. Це друга за величиною в світі підземна печера. Перше місце займає Мамонтова печера в США (довжина майже 590 кілометрів), більша частина якої є сухою.
Раніше вчені встановили, що дві печерні системи - Сак-Актун і Дос Охос - з'єднані між собою. Дослідники виявили місце з'єднання двох печер 10 січня, через 10 місяців інтенсивної роботи.

Related

Цікаво 584278204090481838

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item