Знайшли історичний годинник часів польського короля


Під час реставрації одного з корпусів Жовківського замку на Львівщині віднайшли сонячний годинник. Він датується 80-ми роками XVII ст.
Годинник ймовірно спроектував особистий математик короля Речі Посполитої Яна ІІІ Собеського, який мав у Жовкві резиденцію, - пише ZAXID.NET
Це є сонячний денний годинник, що розрахований на шість годин. Позначки на ньому є від шостої до 12 години. Він був розташований на рівні другого поверху колишнього кухонного корпусу замку, виходив на внутрішній двір і проглядався з усіх сторін замку.
"Цей годинник швидше за все був запроектований особистим математиком Яна ІІІ Собеського Адамом Коханським. Він був математиком, фізиком, інструктором механічних годинників і вчителем молодшого сина Собеського Якуба. Є припущення, що проживаючи тут він спроектував цей годинник, зробив необхідні розрахунки, обміри, креслення. Пізніше під час перебудови кухонного корпусу – у 80-х роках XVII століття, коли його розширяли, його намалювали по свіжому шарі штукатурки", ‒ розповів науковий співробітник Державного історико-архітектурного заповідника у м. Жовква Руслан Звір.
Годинник збережений не повністю. Лівий нижній кут його втратили ще за радянських часів.Колись у Жовківському замку було два годинники. Один з них був на головній в'їзній вежі, але його втратили під час Першої світової війни.Другий, віднайдений, заповідник планує відновити: законсервувати збережену частину, а втрачену відновити.
У польському місті Новогард виявили залишки середньовічного замку роду фон Еверштайн.На знахідку натрапили робітники, які ремонтували каналізацію на території місцевої в'язниці.

Related

Цікаво 4182716241773485186

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item