Стало відомо, скільки звільнено суддів за останній рік в Україні


Глава Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк заявив про те, що за час роботи Вищої ради юстиції (нині – Вищої ради правосуддя) у відставку пішли близько 2500 суддів. Тільки за останній рік звільнили 890 суддів.
"Деякі, у кого був стаж, просто вирішили звільнитися і не проходити кваліфікаційне оцінювання, оскільки на пенсію вже заробили. Коли можна було отримувати 90% від зарплати судді, що діяв на той час (вийшовши на пенсію). А зараз, за ​​нинішнім законом, якщо ти підеш у відставку за нинішньою процедурою – правда, там велика зарплата, – ти можеш отримати до 50% відставочних. Тобто, інший підрахунок, інший стаж і так далі", – пояснив він в ефірі "5 каналу".
Саме тому близько 20% не пішли на кваліфікаційне оцінювання, а просто фактично пішли у відставку.
"Крім того, тільки за останній рік ми звільнили ще 890 суддів – це на різних рівнях", – розповів Бенедисюк.
За словами Ігоря Бенедисюка, зараз в країні критично бракує суддів. Є апеляційні суди, де з 70 всього 20-22 людини працюють. І це стає проблемою, коли не можна розглянути в апеляційному порядку той же запобіжний захід, який вже обрано – можливо, навіть і несправедливо.
За словами глави ВРП, ті механізми, які встановлені сьогодні для обрання суддів, – досить тривалі, оскільки передбачають перевірку доходів, співбесіду, всілякі конкурсні процедури, а також психологічне тестування.

Related

Події в Україні 4582890826362005276

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item