ДНР і ЛНР мають бути ліквідовані - Волкер

Курт Волкер

Контроль над Донбасом повинен перейти від Росії до ООН, а потім до України. Вибори на непідконтрольних Києву територіях можуть відбутися вже через півроку після розгортання там миротворчих сил.

Створені Росією ДНР і ЛНР на Донбасі повинні бути ліквідованими, оскільки не відповідають Конституції України. Про це в суботу, 3 березня, заявив Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер, повідомляє LB.

Зазначається, що таку думку він висловив під час панельної дискусії в аналітичному центрі Hudson Institute, яка транслювалася на сайті установи.

"Так звані "Луганська Народна Республіка" і "Донецька Народна Республіка" є утвореннями, які створені Росією для того, щоб допомогти замаскувати роль РФ і зміцнити конфлікт, що триває, і вони повинні бути ліквідованими", - сказав Волкер.

Він наголосив, що Мінські домовленості спрямовані на відновлення суверенітету України.

"Не існує місця для них в українському конституційному устрої. Мінські угоди спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, і ці утворення повинні зникнути", - зазначив спецпредставник США.

На думку Волкера, на підготовку місцевих виборів в окремих непідконтрольних районах Донецької і Луганської областей може знадобитися шість місяців після повного розгортання миротворчих сил.
Волкер також сподівається, що миротворча місія ООН на Донбасі стане засобом для втілення Мінських угод. Зокрема, за його словами, сприяння миротворчої місії у впровадженні Мінських угод повинно створити перехідний період передачі контролю на Донбасі спочатку від Росії до ООН, а потім до України.

Передачу контролю ООН над окремими районами Донецької і Луганської областей він назвав проміжним етапом, "на час якого будуть організовані і проведені місцеві вибори, коли буде безпека, коли буде забезпечена амністія особам, які скоїли злочини, що є складовою частиною конфлікту, коли буде закріплений особливий статус".

"І потім перехід під український контроль", - сказав Волкер.

Як повідомлялося, раніше Курт Волкер заявляв, що США хочуть перешкодити агресії РФ в Україні.

Також він допустив пом'якшення санкцій проти Росії.

Related

Події в Україні 5142047127678216667

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item