Вчені знайшли спосіб уникнути передчасної смерті

Горіхи є джерелом лінолевої кислоти

Ризик передчасної смерті істотно нижчий у тих людей, у кого в організмі найвища концентрація лінолевої кислоти. Це визначається раціоном харчування людини.


Вчені Університету Східної Фінляндії довели, що їжа з високим вмістом омега-6-ненасичених жирних кислот здатна знизити ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті. Про це повідомляє EurekAlert! у понеділок, 19 березня.
Дослідники визначили рівні жирних кислот у крові 2480 чоловіків у віці від 42 до 60 років. За 22 роки спостереження померли від хвороб 1143 людини. Виявилося, що ризик передчасної смерті був на 43% нижчий у тих людей, у кого в організмі була найвища концентрація лінолевої кислоти.
При цьому зменшувалася ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, а також інших небезпечних для життя станів здоров'я, за винятком раку. Схожий, але більш слабкий ефект давала арахідонова кислота.
Рівень лінолевої та інших омега-6-ненасичених жирних кислот визначається раціоном харчування людини. Зокрема, джерелом лінолевої кислоти є рослинні масла, горіхи і насіння.
Вважалося, що ненасичені жирні кислоти, незважаючи на їх благотворний вплив, є причиною низки хронічних захворювань. Це пояснювалося тим, що лінолева кислота в організмі людини перетворюється в арахідонову, яка у свою чергу є першоелементом сполук, що спричинюють запалення.
Раніше в Японії вчені встановили взаємозв'язок між кількістю вживаних напоїв з кофеїном і ризиком передчасної смерті. Результати були отримані під час опитування про щоденний раціон більше 90 тисяч чоловіків і жінок від 40 до 69 років, яке систематично проводилося протягом 19 років.

Related

Цікаво 3916957593442815324

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item