Прізвища всі ті самі. Люди від них починають змучуватися - Вакарчук

Прізвища всі ті самі. Люди від них починають змучуватися - Вакарчук

Українці втомилися від одних і тих самих прізвих у владній верхівці і опозиції.
Про це сказав лідер "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук на зустрічі у Києво-Могилянській академії. Його цитує сайт "Українська правда"
"Вони (політичний клас. - Gazeta.ua) вже 26 років то у владі, то в опозиції. Прізвища в основному всі ті самі. Люди від них починають змучуватися. Не тільки тому, що вони нічого не роблять, як при владі, так і при опозиції.
Більшість із вас – молоді люди. Вам плюс-мінус 20 років. Ви народилися, коли вони вже були на політичному небосхилі. Ви інших навіть не бачили.
Уявіть собі, яка б мутна була музична, театральна або кіносцена, якби ніколи за весь ваш час ви не знали б інших акторів, ніж 5 людей, до яких ви звикли по телевізору. А в українській політиці саме так відбувається", - каже він.
Пропонуємо найцікавіші цитати.
Цікава цифра
"Подивіться уважно на рейтинги. Ви побачите одну цікаву цифру. По різних опитуваннях від половини до 60% населення України взагалі не може вибрати жодного політика або політичну силу зі списку, з меню політичного ресторану"
Вакарчук у рейтингах
"Звідки так взялося, що Святослав Вакарчук є в рейтингах, зверніться, будь ласка, до наших політиків. Це вони винні в тому, що Вакарчук з'являється в рейтингу.
І це їхня робота за 26 років привела до того, що нікому з них люди не вірять. Тому вони починають дивитися на тих людей, які живуть іншим нормальним життям"
Не хоче називатися політиком
"Я дуже радий, що мене сьогодні не можна назвати політиком. Я щасливий, що я не такий, як вони. Боронь Боже, мені бути подібним до них. Боронь Боже, будь-кому з нормальних людей проживати таке життя, як живуть і якими методами діють вони. Це треба зупиняти"
Президент зміниться
"Колись давно, ще до Майдану я собі сказав, а Майдан це підтвердив, що я ніколи не буду стояти осторонь тих речей, які відбуваються в державі. Не буде цього і сьогодні.
Найбільш ефективним способом, яким я зможу змінювати свою країну, я буду робити. І ніхто мене в цьому не зупинить.
Я знаю, що багато хто до кінця не може зрозуміти, що я маю на увазі. От що ми можем зробити, якщо президент не зміниться? Та президент зміниться, якщо суспільство почне інакше діяти – от що я маю на увазі"
Метро
"Я приїхав сюди на метро. Я не так часто їжджу на метро. Було дві причини, чому я так приїхав. Одна з них – це пробки, я боявся спізнитися. Але мені було і цікаво. Ви бачите обличчя людей"
Надія
"Люди зневірені, вони потребують якоїсь надії. Людям важко жити. Не тільки тому, що у них проблеми матеріального характеру. Вони не бачать світла в тунелі, вони не мають справедливості. В них не в прямому, а в переносному сенсі сіре небо над головою. Постійно. Це стосується ваших родичів, можливо, ваших батьків, друзів. Запитайте всіх. Люди починають втрачати надію, що щось краще може статися в їхньому житті"
Мені влада не потрібна, але...
"Мені точно не потрібна влада. Здалася вона мені десять раз! Повірте, я людина, яка зробила себе за допомогою вас без всякої влади, вона мені не потрібна.
Але в мене душа болить. Я хотів би, щоб у кожного з вас так боліла душа"
Від посівної до посівної
"Придумати новий велосипед у нас дійсно не вдасться. Але створити свій велосипед, взявши колеса в одному місці, трансмісію – в другому, руль – в третьому, сідло – в четвертому, а клаксон – в п'ятому, ми можемо. Саме в цьому лежить задача державного діяча.
У мене деколи таке враження, що наша влада взагалі не мислить такими категоріями. Вони живуть від посівної до посівної. Сьогодні пережили – слава Богу, газу вистачило – значить все добре. Тепер, дай Бог, щоб була кон'юнктура на метал або на зерно, тоді в країні буде ВВП рости на 0,5%, тоді нам буде легше виконати бюджет"
Думати на 30 років вперед
"Одиниці думають на 30 років вперед. Одиниці. Точніше, можливо, вони думають про це десь перед сном або в розмові з друзями за келихом вина в суботу. Але ці думки ніколи не втілюються в реальні дії.
Україна не пройде шляхом ні Польщі, ні Сінгапуру, ні Естонії, ні Південної Кореї, ні Грузії, ні Ізраїля. Всі ці шляхи підходили для цих конкретних країн. Україні не підійде жодний з них.
Але Україна і її державні діячі мають бути достатньо мудрими, а головне достатньо щирими перед собою в бажанні змінити країну, щоб знати, що найкраще можна взяти від кожного"
Про радикалізм
"Припиняйте, що називається, на корінні рубайте, дискусії, в якій звучать слова "розстріляти". Я розумію, звідки ростуть ноги, я розумію, що люди використовують різну риторику, я розумію, що в нас є різні емоції.
Але не можна дозволяти собі навіть проговорювати ці слова. Тому що в якійсь момент, коли ми занадто звикнемо до слів "розстріляти", коли, не дай Бог, в якійсь момент це може стати правдою, ніхто на це не відреагує. І це буде трагедія"
Завдання
"Сьогодні наше завдання – зробити так, щоб територія, яку ми контролюємо, почала різко багатшати, почав рости добробут населення, зростала сила українського війська і армії. Щоб Україна почала бути прикладом успіху. Це дозволить нам повернути наші території набагато швидше, легше і найголовніше – це реалістичний сценарій"
Прогнози
"Найближчі 20 років Україну очікує велика кількість людей справді сучасних, європейських, розумних професіоналів, які будуть творити нову еліту. І які вже точно, якщо і будуть кудись їхати, то швидче за обміном досвідом, а не перефарбовувати свою душу, як це раніше відбувалось.
Я думаю, що Україна не буде селянською нацією в середній і короткостроковій перспективі. Не тому що працювати біля поля чи бути селянином – це погано. Навпаки, це чудово. Але тому що так обставини в світі складаються, що все менша і менша кількість людей потрібна для того, щоб прогодувати все більшу і більшу кількість людей. Україна не є виключенням світового тренду
Ми маємо збудувати країну, в якій немає різниці, село це чи місто"
Святослав Вакарчук посідав третє місце в рейтингу кандидатів на президентських виборах. Торік у листопаді за нього готові були проголосувати 12,1% українців. Вакарчука випереджали президент Петро Порошенко — 16,1% і лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко — 14,4%. Чергові вибори глави держави мають відбутися в березні 2019-го.
У вересні музикант на півроку полетів до Стенфорда, Сполучені Штати Америки. Тамтешній університет входить у трійку найкращих вузів ­світу. Вакарчук вивчав процеси політики й державотворення, економіку й право. У грудні заявив, що не збирається йти у президенти. Натомість назвав 10 кроків, що треба зробити для реформування країни. Серед них — створити незалежний Антикорупційний суд, змінити виборче законодавство, реформувати держ­службу, розпочати дієву приватизацію, припинити політичний лобізм.

Related

Політика 5749398736149768961

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item