Подальший розрив з Росією і курс на НАТО - президент


Президент Петро Порошенко запропонує Верховній Раді припинити дію окремих положень договору про дружбу з Росією.
Про це він сказав на безпековому форумі в Києві 12 квітня, пише "Українська правда"
"Наступним кроком буде внесення мною проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією в частині, в якій дія цього договору не сумісна з національними інтересами держави та реалізацією нашого права на самооборону", – сказав Порошенко.
Така можливість дається країні міжнародним законодавством.
Йдеться про статті щодо стратегічного партнерства між Україною та РФ або положення про двосторонню співпрацю у військовій галузі.
Порошенко додав, що скасовувати цей договір не можна.
"Бо є важливими для України положення, в яких сторони поважають територіальну цілісність одне одного, підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів", – сказав він.
Також Україна припинить будь-яку участь у проекті СНД.
"З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД та відмову цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі в статутних органах СНД", – заявив Порошенко.
Те саме стосуватиметься остаточного закриття українського представництва при відповідних інституціях у Мінську.
Україна наполягатиме на отриманні програми посилених можливостей і Плану дій щодо членства в НАТО, сказав Порошенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна"
Росія анексувала Крим у березні 2014-го. Влітку того ж року збройні сили РФ почали брати пряму участь у бойових діях проти Збройних сил України на Донбасі. Через російську агресію на Донбасі загинули понад 10 тис. українців.

Related

Політика 7419221290876246585

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item