Вчені показали роботу клітин усередині організму

Вчені зі США показали функціонування клітин усередині організму

Вчені створили мікроскоп, що дозволив показати функціонування клітин у 3D-форматі. Він може показувати взаємодію клітин тільки в прозорих організмах.

 
Вчені з Медичного інституту Говарда Г'юза (США) об'єднали попередні розробки у доробках мікроскопів, щоб створити новий, який дозволив показати роботу клітин у живому організмі в 3D-форматі. Про це повідомляє The National Geographic, пишуть Букви в п'ятницю, 20 квітня.
 
Групу дослідників очолив лауреат Нобелівської премії з хімії 2014 року - за розвиток флуоресцентної мікроскопії високого розширення Ерик Бетциг.
 
За його словами, проблема сучасних флуоресцентних мікроскопів полягає в тому, що вони використовують дуже яскраві джерела світла. Така яскравість може пошкодити клітку чи навіть знищити її. Поліпшивши технологію світлової мікроскопії, вчені змогли розглянути клітину без пошкоджень.
 
Зокрема, за допомогою нового мікроскопа дослідники отримали відео роботи живих клітин в організмі у високій роздільній здатності.
 
Вчені вивчили клітини всередині рибок даніо-реріо: їхні ембріони прозорі, саме тому за ними легко спостерігати.
 
На сьогоднішній день мікроскоп може показувати взаємодії клітин тільки в прозорих організмах. Під шкіру людини він поки заглянути не може. У той же час уже зараз ця технологія є дуже перспективною.
 
 
Раніше повідомлялося, що аспірантка університету Саутгемптона Катрина Мура за допомогою сучасних технологій створила новорічну ялинку і різдвяний вінок зі стовбурових клітин.

Отримуйте Свіжі Новини в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/freshnewsua

Related

Цікаво 6337355713509298335

Post a Comment

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

ДокаZ

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item