Австралійські вчені довели, що люди продовжують еволюціонувати

Вчені знайшли в ДНК людини маркери еволюційних змін
Генетики з Університету Квінсленда в Австралії знайшли в людському геномі докази того, що функції нашого організму змінюються.
Дослідники вивчили геномні дані 126 545 осіб, щоб показати еволюційні відмінності між поколіннями, пише Science Alert.
Природний відбір включає в себе повільні зміни, які займають покоління, і ці зміни часто настільки тонкі, що ми навіть не помічаємо. Щоб відстежити ці зміни, група дослідників з Інституту молекулярних біологічних наук і Інституту мозку Квінсленда використовувала статистичний метод для пошуку мутацій в ДНК.
Вони ретельно досліджували 28 складних ознак, таких як мінеральна щільність п'яти, облисіння у чоловіків, вік жінки при перших менструаціях і менопаузі, вік жінок при перших пологах, силу перейм і розміри тазостегнового суглоба.
Вивчаючи гени, пов'язані з цими ознаками у людей в різному віці, можна побачити відмінності між поколіннями. Дослідники заявили, що виявили ознаки негативного відбору - видалення шкідливих варіантів генів - за кількома ознаками. І найсильніше свідчення було в рисах, пов'язаних з серцево-судинної функцією і репродуктивною функцією.
Для серцево-судинної функції команда виявила зміни, пов'язані з розміром талії і співвідношенням талії і стегон. Було виявлено, що надлишок жиру навколо талії був значно пов'язаний з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Таким чином, люди з цією ознакою частіше вмирають в більш ранньому віці, а, значить, ця ознака буде зустрічатися все рідше.
Сильні зміни від покоління до покоління показав також вік жінки в період менопаузи. Вік перших менструацій і вік при перших пологах також значимо змінюються з плином часу.
Раніше ЗМІ повідомляли, що британські дослідники з'ясували, що в Сполученому Королівстві синиці еволюціонували дещо несподіваним чином. Виявилося, що розмір дзьобів птахів, які проживають у Великій Британії, значно перевищує розміри дзьобів їх родичів з Нідерландів. Вчені порівняли ДНК синиць з Британії та Голландії і відзначили суттєву різницю в генах, що відповідають за форму дзьобів. Ймовірно, двигуном еволюції дзьобів синиць були годівниці, які жителі Британії розвішують в лісах і поруч зі своїми будинками. У Нідерландах така практика зустрічається набагато рідше.

Related

Цікаво 7694323169740317376

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item