Таємничий ідол з Сибіру виявився старшими за єгипетські піраміди

Таємничий ідол з Сибіру виявився старшими за єгипетські піраміди
Дерев'яний Шігірском ідол виявився вдвічі старшими за єгипетські піраміди
Вчені довели, що знаменитий Шігірський ідол, якого знайшли на Уралі в кінці XIX століття був вирізаний з модринової колоди 11,6 тисяч років тому.
Таким чином, ідол був створений, коли мамонти блукали по рівнинах разом з печерними левами, повідомляє IFL Science.
У 1894 році дерев'яний ідол був виявлений на одній з копалень Шігірського торфовища неподалік від нинішнього Єкатеринбурга. Статую витягували з торфу по частинах, тільки в 1914 році вона була остаточно зібрана разом. На думку вчених, ідол був заввишки більше п'яти метрів.
Вчені довго не могли віднести його до певної епохи. Думки були різні: від неоліту (V-VI тисячоліття до нашої ери) до бронзового (II тисячоліття до нашої ери) і навіть раннього залізного віку (I тисячоліття до нашої ери).
Використовуючи сучасні методи, дослідники Інституту археології РАН показали, що ідол був вирізаний з одного шматка деревини модрини близько 11 600 років тому. Їх робота була опублікована в рецензованому журналі Antiquity в квітні 2018 року, через 2 роки після проведення дослідження.
Судячи з датування, ідол був створений мисливцями-збирачами, у що раніше було б просто неможливо повірити. Наприклад, результати попередніх досліджень, що передбачали, що скульптурі порядку 9800 років, критикувалися через просту зневіру, що примітивні люди могли створити щось подібне.
11 600 років - це більш ніж в два рази більше, ніж піраміди в Єгипті, і це -  найстаріший дерев'яний витвір мистецтва. Цікаво те, що стиль і образ Шигірського ідола дуже схожі на інші знамениті статуї Льодовикового періоду з Гебеклі-Тепе в Туреччині. Єдина відмінність - це матеріал, в якому були створені статуї.
Це говорить про те, що культура виробництва цих величезних ритуальних витворів мистецтва виникала в декількох центрах в один і той самий час. Що саме призвело до цього раптового розвитку художньої або релігійної культури, поки не відомо.

Related

Цікаво 113035194812402935

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item