Україна не може викупити у росіян свої обленерго - експерт


Санкції Україна може накласти не на Олександра Бабакова особисто, а на обленерго. Це паралізує їх роботу.
Про це каже експерт з енергетики Юрій Корольчук.
"Наша проблема в тому, що немає механізму, як заборонити іноземцям впливати на українську енергосистему. Заморозити активи російської компанії "VS Energy" означатиме паралізувати роботу багатьох обленерго. Настане колапс. Якщо ж повернути їх на баланс держави, вона просто не зможе їх утримувати. Модернізація не проводилася 30 років. Там застаріла техніка. На ремонт всіх обленерго витратили близько 100 мільйонів доларів. І це тільки ремонт, не модернізація. В маленькій Словаччині, яка розміром з одну нашу область, ця сума становить 600 мільйонів євро. Але й механізм повернення їх у державну власність не передбачений", - пояснює він.
За словами експерт, навіть якщо намагатися приватизувати по-новому, нічого не зміниться.
"У грі залишаться ті ж люди. Просто зміниться розклад сил. Ні населення, ні бізнес від цього не виграє. Обленерго - не той прибуток, за який тримаються олігархи і компанії", - зауважує Юрій Корольчук.
"Саму ідею приватизації нам запропонував Захід. Великий бізнес скористався цим, купив у держави обленерго і експлуатує їх. Але це нормально, це бізнес. Інше питання — російське втручання. Єдиний спосіб, як держава може вплинути на це без шкоди для населення, — викупити у "VS Energy" її частку в системі українських обленерго. Але для цього немає ресурсів", - додає він.
Старший науковий співробітник Євразійського центру "Атлантичної ради" Андерс Аслунд переконаний, що Україна має проблему для національної безпеки в енергопостачанні. Російська компанія "VS Energy" за шість років з моменту початку приватизації стала лідером за кількістю активів. До неї належить Олександр Бабаков, колишній спікер Держдуми РФ, який підпадає під дію західних санкції і його активи мають бути заморожені.

Related

Політика 2686432879962354264

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item